Plastic Recycling Awards Europe 2021 czeka na zgłoszenia

Plastic Recycling Awards Europe…

Do 16 kwietnia br. można zgłaszać swoje kandydatury w siedmiu kategoriach konkursu Plastics Recycling Awards Europe 2021. W czwartej edycji tego prestiżowego konkursu mogą uczestniczyć europejscy projektanci, konstruktorzy, producenci surowców i tworzyw sztucznych, właściciele marek, detaliści, producenci maszyn do recyklingu tworzyw sztucznych oraz dostawcy produktów z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu.

Nagrody zostaną przyznane w siedmiu kategoriach: motoryzacja, produkty elektryczne lub elektroniczne; produkt budowlany i konstrukcyjny; produkt gospodarstwa domowego i rekreacji; plastikowy produkt opakowaniowy; innowacja technologiczna oraz ambasador innowacji w recyklingu maszyn i recyklingu tworzyw sztucznych.

 - Pomimo trudnego roku, wiemy że osoby, firmy i organizacje działające w całym łańcuchu dostaw, są bardziej niż kiedykolwiek zdeterminowane, aby radykalnie zwiększyć recykling i zrównoważone wykorzystanie tworzyw sztucznych. Oczekujemy, że w tym roku kandydaci do nagrody Plastics Recycling Awards podniosą poprzeczkę innowacji jeszcze wyżej - powiedział Ton Emans, prezes Plastic Recyclers Europe.

Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do piątku 16 kwietnia 2021 r. Finaliści zostaną ogłoszeni podczas ceremonii online 16 czerwca br. Nagrody dla zwycięzców konkursu zostaną wręczone podczas targów Plastics Recycling Show Europe (PRSE) odbywających się w RAI w Amsterdamie w dniach 4-5 listopada 2021 r.

Konkurs Plastics Recycling Awards Europe jest organizowany wspólnie przez Plastics Recyclers Europe i Crain Communications, organizatorów targów PRSE. Sponsorem nagród w tegorocznym konkursie jest firma EREMA Engineering Recycling Maschinen GmbH.

laureaci-plastics-recycling-awards-europe-2020

Zwycięzcami ubiegłorocznej edycji konkursu Plastics Recycling Awards Europe zostali: 

Produkt samochodowy, elektryczny lub elektroniczny: Ekspres do kawy SENSEO Eco firmy Philips

Produkt budowlany: GreenMatter firmy GreenMatter

Produkt gospodarstwa domowego i rekreacji: S'cure ECO Post Consumer Edition autorstwa Samsonite Europe NV

Plastikowy produkt opakowaniowy: evian (re)new in-home water appliance firmy Danone

Innowacja w technologii produktów z recyklingu: SealPPeel firmy Verstraete in mould labels, firma Multi-Color Company

Innowacja w zakresie recyklingu maszyn: recykling folii bezżelowej za pomocą technologii Mas firmy Caroda BV i MAS Maschinen-und Anlagenbau Schulz GmbH

Ambasador recyklingu tworzyw sztucznych: profesor Kim Ragaert z Uniwersytetu w Gandawie


Czytaj więcej:
Nagrody 258