Plastivan Polska z nową usługą wytłaczania

Plastivan Polska z nową usługą wytłaczania
Plastivan, znany producent wyrobów kompozytowych, poinformował o wprowadzeniu na rynek nowej usługi wytłaczania specjalistycznych profili PVC.

Nowość służyć będzie wytwarzaniu profili do wykańczania mebli, przedmiotów codziennego użytku oraz elementów dla przemysłu samochodowego.

- Obecnie coraz częściej tworzywa sztuczne zastępują w codziennym życiu tradycyjne drewno bądź stal. Dlatego w odpowiedzi na zwiększoną ilość zastosowań tworzyw sztucznych, postanowiliśmy poszerzyć naszą działalność wytłaczania usługowego przez dostarczanie produktów PVC dla indywidualnych aplikacji – mówi Błażej Korzeniewski, doradca techniczny firmy Plastivan. - PVC z uwagi na wyjątkowe właściwości posiada szeroki wachlarz zastosowań, a co za tym idzie zwiększa się jego popularność.

Plastivan Polska będzie odpowiedzialny za projekt konstrukcyjny, dobór materiału, wykonanie oprzyrządowania, produkcję, a także etap testowania profilu PVC. Zamówiony produkt będzie dostarczany bezpośrednio do klienta w odpowiednim opakowaniu.

– Korzystamy z najnowszych technologii, dzięki temu możemy wyprodukować profile matowe, z połyskiem, bezbarwne bądź kolorowe. W zależności od zapotrzebowania klienta możemy zrealizować partie produkcyjne o dowolnej ilości - dodaje Korzeniewski.

Nowa usługa wytłaczania profili umożliwi składanie specjalnych zamówień na wyroby z tworzywa PVC, które mogą zastosować do dekoracji domu (meble, półki), samochodu, bądź do codziennego funkcjonowania (elementy kuchenne, uchwyty).

Warto wiedzieć, że skład chemiczny tworzywa PVC (związki wapna i cynku) umożliwia utylizację produktów oraz ich ponowne przetworzenie. Wszystkie te czynniki składają się na szerokie zastosowanie tego tworzywa, a co za tym idzie na zwiększoną liczbę producentów specjalizujących się w wytłaczaniu profili dla branży budowlanej, elektrycznej, medycznej lub tekstylnej.