Podsumowanie 2018 roku - czyli co najbardziej interesowało czytelników Plastech.pl?

Podsumowanie 2018 roku - czyli…

Jak to zwykle bywa, początek roku to doskonała okazja zarówno na ogólne podsumowanie ubiegłorocznej działalności oraz dokonanie wszelkiego rodzaju szczegółowych analiz i statystyk.

Ubiegły rok to czas dla redakcji Plastechu niezwykle aktywny. Staraliśmy się być obecni na wszystkich najważniejszych dla branży wydarzeniach. Oczywiście nie mogło zabraknąć nas na najważniejszych polskich targach, wliczając w to Plastpol, targi narzędziowe Innoform, targi opakowań: WarsawPack, Packaging Innovations czy Taropak.


Dużo uwagi poświęciliśmy również temu co słychać w branży, już nie tylko w Europie ale i na świecie. W marcu zatem udaliśmy się do Stambułu aby zobaczyć największą dotychczas wtryskarkę wyprodukowaną w Turcji przez firmę Hurmak, jednego z liderów tureckiego przemysłu tworzyw sztucznych.


A już kilka dni później odwiedziliśmy Loßburg w niemieckim Schwarzwaldzie, gdzie ponad 6 300 zaproszonych gości z 54 krajów uczestniczyło w corocznych Dniach Technologii firmy Arburg. W roku 2018 motywem przewodnim spotkania była "Transformacja Cyfrowa". Szczegóły tego wydarzenia przybliżył dr. inż. Sławomir Śniady, szef Arburg Polska.


W maju wyruszyliśmy do słonecznego Mediolanu gdzie odbywała się 18 edycja wystawy Plast 2018 - Międzynarodowych Targów Tworzyw Sztucznych i Gumy. Międzynarodowy charakter tej imprezy potwierdziły ilość i podział geograficzny zarówno wystawców jak i zwiedzających. W imprezie wzięło udział 1510 wystawców. Ponad połowa z nich (57%) to firmy włoskie, a 43% to przedsiębiorstwa zagraniczne reprezentujące 55 krajów. Wystawcy zajęli łącznie 55.000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej. Jak podają organizatorzy, wystawę zwiedziło ponad 63 000 gości ze 117 państw.

Reportaże

Forum