Polska gościem honorowym targów EuroMold 2009

Polska gościem honorowym targów EuroMold 2009
Polskie firmy będą w tym roku gościem specjalnym zaplanowanych na grudzień we Frankfurcie nad Menem targów EuroMold 2009.

EuroMold to jedne z największych światowych targów narzędziowych i formierskich, a także wzornictwa i projektowania produktów. Odbędą się 2-5 grudnia w Centrum Wystawienniczym we Frankfurcie. Zgodnie z tradycją podczas każdej edycji szczególnie mocno honorowane są firmy z jednego kraju. Tym razem będzie to Polska, poprzednim razem wybór padł na Indie.

Honorowy status Polski ma podkreślić rolę polskiego przemysłu dla rozwoju niemieckiej gospodarki. Niemieccy eksperci zwłaszcza w dziedzinie budowy narzędzi i form, dostrzegają nadzwyczajny potencjał wzrostowy jeśli chodzi o Polskę. Na targach planowana jest organizacja m.in. Forum Polskiego - mówi Thomas Masuch, referent ds. prasowych w firmie Demat, która organizuje EuroMold.

Wystawcy z naszego kraju mogą liczyć na atrakcyjne, w porównaniu z normalną ofertą, propozycje dotyczące stoisk biznesowych z własnym zapleczem organizacyjnym i socjalnym. Cena standardowego stoiska o powierzchni 9 mkw. to 3,1 tys. euro.

W tym roku na EuroMold spodziewana jest obecność 1,5 tys. wystawców z 45 krajów. Wystawę ma odwiedzić ok. 60 tys. gości. Do ich dyspozycji będzie 75 tys. mkw. Targi będą połączeniem klasycznych tematów związanych z narzędziami i formowaniem oraz najnowszych technologii. Pojawią się na nich takie zagadnienia jak design i inżynieria, symulacja, wirtualna rzeczywistość, tworzywa i materiały. Nie zabraknie także tematów i wystawców specjalizujących się w formowaniu termicznym i formowaniu przez rozdmuchiwanie. EuroMold już od dawna pozostaje też najpoważniejszym forum spotkań przedstawicieli z dynamicznie rozwijającej się branży szybkiego prototypowania.

Targi Euromold we Frankfurcie


Czytaj więcej: Targi 809 Narzędzia 92