Powstaje zagłębie aluminiowe

W Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zamierza wybudować fabrykę RH Alurad, kolejna niemiecka firma z branży aluminiowej. Polskie i niemieckie firmy reprezentujące branżę aluminiową zainwestowały już w strefie ponad 0,5 mld złotych i dały pracę 2 tys. osób.

Niemiecka firma RH Alurad, producent felg, właśnie otrzymał zezwolenie na budowę fabryki w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firma zainwestuje 15 mln złotych. W nowopowstałym zakładzie zatrudnienie znajdzie 150 osób.

W Tarnobrzeskiej SSE działa już kilka polskich i niemieckich firm z branży aluminiowej: producenci felg Stahlschmidt & Maiworm, Uniwheels Production Poland, Eurometal, który produkuje profile aluminiowe dla przemysłu motoryzacyjnego i budownictwa, producent odlewów aluminiowych Alutec, NiRoVe - firma zajmująca się recyklingiem aluminium, producent wyrobów aluminiowych Toora, a także Alumetal Gorzyce, Press+Sintertechnik oraz Silumin.

Dyrektor tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, który zarządza SSE, zamierza zachęcić kolejne firmy z branży aluminiowej do inwestowania w strefie.

źródło: Polska.pldarecki
darecki

Wysłany: 2006-01-22 09:57:23

Witam, ciekawe czy taki jak ja mógłby sprzedawać odpady jak puszki i inny surowiec do przetwórstwa bezpośrednio , a nie jak dotąd przez pośrednika ???

Anonymus Anonymus
*.19.100.82

Wysłany: 2006-09-04 09:41:31

oni chcą żeby pracować prawie za darmo a praca przy odlewaniu felg czy ich obrubce to niewolnicza robota