Prezes Wentworth Technologies zapowiada ekspansję w Polsce

Prezes Wentworth Technologies zapowiada ekspansję w Polsce
Dalszy rozwój swojego koncernu w naszym kraju zapowiada Walter Kuskowski, prezes kanadyjskiego koncernu Wentworth Technologies. Jego zdaniem w Polsce panuje w tej chwili bardzo dobra atmosfera do inwestycji. Potrzebny jest jedynie kapitał i know - how. Te mają być jednak dostarczone zza oceanu.

Wentworth Technologies to kanadyjska firma działająca w branży tworzyw sztucznych. Działa od 17 lat. Zajmuje się wytwarzaniem narzędzi i części do maszyn dla przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych. Wykonuje też opakowania z tworzyw sztucznych, części samochodowe, zabawki, a także różnego typu tworzywowe elementy przeznaczone dla przemysłu medycznego. Globalna sprzedaż firmy kształtuje się na poziomie 150 mln dolarów. Blisko dwie trzecie jej produkcji trafia na rynki Ameryki Północnej, reszta natomiast jest eksportowana do 80państw na całym świecie.

W naszym kraju Wentworth Technologies ma już cztery zakłady. Mimo tego planuje zwiększanie swojej obecności na naszym rynku. W tej chwili zatrudnia około 400 osób. Produkcja odbywająca się w oparciu o amerykańskie technologie przeznaczana jest w 80 – 90 proc. na eksport.


Od sześciu lat jednym z zakładów należących do Wentworth Technologies jest zlokalizowany w Bydgoszczy Wentworth Tech Central. Działalność zakładu obejmuje przetwórstwo tworzyw sztucznych oraz produkcję form wtryskowych do przetwórstwa tworzyw sztucznych, głównie form do przetwórstwa tworzyw termoplastycznych oraz mechanicznych przyrządów i uchwytów specjalnych.

Bydgoski zakład może się pochwalić nowoczesnymi oraz sterowanymi numerycznie wtryskarkami takich firm jak: Engel, Battenfeld, Ferromatic, Krauss-Maffei. Ponadto stanowiska produkcyjne wyposażone są w urządzenia peryferyjne światowych liderów w tej branży, urządzenia susząco – podające oraz agregaty termostatujące do form i transportery. Wtryskarki o siłach zamknięcia 400 ton umożliwiają wytwarzanie detali o maksymalnej gramaturze wtrysku 1763g.

Drugim z polskich zakładów Wentworth Technologies w Polsce jest Amhil Europa zajmujący się produkcją wyrobów metalowych, ale również m.in. wieczek i słomek dla sektora spożywczego. Fabryka wystartowała w grudniu 2001 r. Pozostałe dwa polskie zakłady koncernu zlokalizowane są w Rzeszowie i Poniatowej, gdzie powstają m.in. formy rozdmuchowe oraz wykrojniki i tłoczniki.