Producenci opakowań inwestują w Kutnie i Radomsku

Producenci opakowań inwestują w Kutnie i Radomsku
W grudniu ub.r. nowe zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej otrzymały firmy działające w branży opakowaniowej - Weidenhammer Polska Sp. z o.o. oraz VPK Packaging Sp. z o.o.

Pierwsza z nich wybuduje w kutnowskiej podstrefie ŁSSE zakład produkujący tuby z tektury wielowarstwowej do pakowania przekąsek i innych produktów żywnościowych. Do końca 2015 roku Weidenhammer Polska poniesie nakłady inwestycyjne w wysokości min. 25 mln zł i zatrudni przynajmniej 31 nowych pracowników.

Drugi inwestor, firma VPK Packaging Sp. z o.o., w Podstrefie Radomsko ŁSSE uruchomi zakład produkujący opakowania z tektury. Spółka zainwestuje przynajmniej 58,8 mln zł do końca czerwca 2016 r. i zatrudni co najmniej 30 nowych pracowników. Firma jest częścią międzynarodowej Grupy VPK, której działalność obejmuje szeroką gamę produktów z papieru i tektury.

W 2013 roku w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej przybyło 19 nowych zezwoleń. Inwestorzy zadeklarowali nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 422 mln zł. Dzięki nim powstanie 937 nowych miejsc pracy, a 4100 etatów zostanie utrzymanych.