Producent opakowań stawia fabrykę pod Łodzią

Producent opakowań stawia fabrykę pod Łodzią
Budowę w Ksawerowie pod Łodzią realizuje jedna ze spółek wchodząca w skład Suwary SA, firma Suwary Tech. Inwestycja o wartości 25,5 mln stanowi drugi etap strategii rozwoju firmy przyjętej na lata 2011-2016.

Prace budowlane rozpoczęto pod koniec maja br. Na obszarze 3,862 ha zostanie wybudowany obiekt produkcyjny oraz magazyn wysokiego składowania o powierzchni 6817 m kw. Obiekt będzie wyposażony w nowoczesne rozwiązania z dziedziny przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz logistyki. Uruchomienie zakładów przewidywane jest na początek 2014 roku.

Pierwszy etap rozwoju firma rozpoczęła po uzyskaniu w grudniu 2010 roku pozwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wartość nakładów w tym etapie wynosiła 22,4 mln zł przy zatrudnieniu 33 osób.

- Budowa nowej fabryki przetwórstwa tworzyw jest częścią strategii o której Spółka Suwary informowała już w listopadzie 2010 roku - powiedział Walter T. Kuskowski, prezes zarządu Suwary SA. - Nowa inwestycja finansowana jest ze środków własnych oraz z kredytu inwestycyjnego.

Firma Suwary SA, kontrolowana przez grupę kapitałową Wentworth, jest znaczącym na polskim rynku producentem opakowań z tworzyw sztucznych.

Budowa fabryki firmy Suwary Tech