Producent opakowań wesprze chodziarzy

Producent opakowań wesprze chodziarzy
Światowy Dzień Marszu to popularny ogólnoświatowy program promujący aktywność ruchową, organizowany w pierwszy weekend października przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Sportu dla Wszystkich TAFISA. Podczas tegorocznej edycji firma Ball Packaging Europe, sponsor imprezy, po raz drugi wesprze akcję przez wypuszczenie z tej okazji specjalnej, limitowanej edycji puszek. W zeszłym roku podczas 17 imprez sportowych przekazano chodziarzom z całej Polski ponad 20 tysięcy puszek z napojem izotonicznym.

Uczestnicy marszów w całej Polsce otrzymają w unikatowej puszce napój izotoniczny. Opakowanie tradycyjnie nie trafi do dystrybucji handlowej, ale udział w obchodach Światowego Dnia Marszu nie będzie jedyną okazją do zdobycia wyjątkowej puszki. Napój izotoniczny będzie również dystrybuowany podczas wybranych wydarzeń sportowych organizowanych w okresie od października do końca 2013 roku.

Jak tłumaczą przedstawiciele firmy, udział Ball Packaging Europe w imprezie polega nie tylko na dostarczeniu odpowiednich składników odżywczych w wygodnym dla sportowców, lekkim opakowaniu, lecz także na zainspirowaniu do bardziej świadomej troski o środowisko i przybliżeniu kwestii recyklingu aluminiowych opakowań, które w całości nadają się do recyklingu.

Bezpłatne wsparcie w postaci napojów w limitowanej edycji puszki dla uczestników oraz opakowań do zbiórki pustych puszek otrzymają organizatorzy najciekawszych imprez. Warunkiem koniecznym jest zorganizowanie podczas wydarzenia sportowego zbiórki zużytych puszek. Organizatorzy mogą wysyłać zgłoszenia za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres sport@recal.pl do 2 września 2013 roku. W mailu należy podać informacje o charakterze, terminie i przewidywanej liczbie uczestników imprezy. Jeśli dane wydarzenie nie jest organizowane po raz pierwszy, do maila należy dołączyć krótki opis i zdjęcia z ostatniej edycji imprezy. Szczegółowe informacje można uzyskać po numerem telefonu +48 605 100 390.

Akcję wspiera Fundacja na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL oraz Organizacja Odzysku Recan.

World Walking Day 2013


Czytaj więcej: Puszki 87 Opakowania 1097