Produkcja kompozytów tworzywo-drewno i tworzywo-papier

Strefy cylindrów są wyposażone w miski grzejne i układ chłodzenia cieczą. Trzyczęściowy cylinder można zestawiać zależnie od zapotrzebowania (z odgazowaniem lub bez, zmieniać położenie otworu odgazowującego, itp.) Dzięki prostej i szybkiej wymianie ślimaka wydajność mieszania i plastyfikacji nie ulega drastycznym zmianom. Stożkowa budowa ślimaka jeszcze upraszcza jego wymianę. Dalsze elementy wyposażenia pozostają na swoich miejscach, wystarczy wysunąć cylinder i wyjąć ślimaki bez pomocy narzędzi, pociągając je do tyłu. A kształt ślimaka sprawia, że nawet przy ekstremalnie wysokim momencie obrotowym w wale silnika występują tylko niewielkie naprężenia mechaniczne. Dzięki stożkowej konstrukcji objętość masy podawanej jest znacznie większa od objętości masy wyprowadzanej, co daje wysoki stopień wypełnienia ślimaka.

MT Recykling


Dzięki dwóm zbieżnym ślimakom wytłaczarka NCT doskonale radzi sobie przy łączeniu tak niepodobnych do siebie materiałów jak tworzywa, drewno i papier, produkując regranulat lub gotowe profile, rury, kształtki i przedmioty o skomplikowanych kształtach.

Kompozyty WPC i PPC są ekologiczne i przyjazne środowisku. Nadają się doskonale do produkcji płyt podłogowych, belek, profili, wsporników, mebli ogrodowych, płotów, parapetów, drzwi i innych mniejszych i większych elementów wyposażenia wnętrz, ogrodnictwa i budownictwa.

MT Recykling


Są wodoodporne, wytrzymałe na zginanie i zużycie. Nie szarzeją, ani nie wypaczają się pod wpływem wody tak jak elementy drewniane. Dodając do mieszanki kompozytowej dodatki barwiące i stabilizujące uzyskuje się takie efekty, jak przy produkcji mieszanek z czystego tworzywa sztucznego.
Dzięki zawartości drewna w postaci wiórów i materiałów bogatych w celulozę (papier, karton) zmniejsza się koszt produkcji kilograma kompozytu – mniej cennego tworzywa sztucznego trzeba dodać do mieszanki, a przez użycie odpadów drewna lub papieru zwiększa się efekt ekologiczny.