Produkcja kompozytów tworzywo-drewno i tworzywo-papier

Produkcja kompozytów tworzywo-drewno… MAS Maschinen und Anlagenbau Schulz GmbH proponuje swoim klientom najwyższej jakości innowacyjne rozwiązania. Z pomocą urządzeń produkcji MAS można wyprodukować wysokiej jakości regranulat z tworzyw sztucznych po procesie recyklingu. Jeśli nie chcemy ograniczać się do przetwarzania tworzyw sztucznych, możemy łączyć z tworzywem drewno lub papier.

Wytłaczarka NCT (od New Conical Technology) równobieżna wytłaczarka dwuślimakowa. Ślimaki mają kształt stożka i są ustawione zbieżnie względem siebie. Dzięki temu uzyskujemy znacznie wyższe objętości wypełnienia materiałem oraz bardzo wysokie wartości momentu obrotowego – o wiele wyższe niż w innych wytłaczarkach. Wyższy stopień wypełnienia oznacza uzyskanie najwyższej możliwej wydajności przy stosunkowo wysokiej wartości ciśnienia i niskiej temperaturze masy. Ślimaki mają duże wymiary, są bardzo wytrzymałe i odporne na zużycie, a walory techniczne i wysoka produktywność przy niskim poziomie kosztów to podstawowe zalety wytłaczarek NCT.

MT Recykling


Wytłaczarki NCT nadają się do:
  • przetwarzania materiałów mielonych lub regranulatu
  • homogenizacji barwników
  • dodawania domieszek talku, węglanów wapnia i włókna szklanego
  • odgazowywania stopionych tworzyw sztucznych
  • wytwarzania granulatów i mieszanek
  • bezpośredniego wytłaczania profili, folii odlewowych i rur
  • wytłaczania kompozytów drewno-tworzywowych i tworzywowo-papierowych.

    Stożkowa budowa ślimaka to podstawa technologii NCT i przyczyna sukcesów wytłaczarek NCT. Ślimak jest wykonany z jednej bryły i podzielony na sekcje. Ślimaki są dostępne w różnych wersjach o różnych wartościach skoku i krotności. Między elementami podającym i wyprowadzającym znajdują się części mieszające i tnące, które można dostosować do indywidualnych wymagań klienta.

Czytaj więcej:
Maszyny 547