Produkcja nowoczesnych palet tekturowych Kay Pall

W firmie DS Smith Polska zainstalowano nowoczesną maszynę do produkcji palet tekturowych typu Kay Pall. Co to oznacza? Spółka ma nadzieję, że w przyszłości palety tekturowe będą w stanie w dużym stopniu zastąpić o wiele popularniejsze dzisiaj palety drewniane. Gdy tak się stanie będzie to rozwiązanie nie tylko opłacalne, ale i przyjazne środowisku.

Nowa maszyna do wytwarzania palet pochodzi od włoskiej firmy BINI. Składa się z trzech modułów połączonych w jeden ciąg technologiczny, na którym odbywa się produkcja palet tekturowych.

Jak wygląda prowadzona w DS Smith produkcja?

Wykorzystywane są do niej trzy podstawowe elementy: blaty, rdzenie i wykroje do płóz palet. Wszystkie one są podawane w ciągu w różnych miejscach maszyny i na końcu łączone w jedną całość. Dzięki nowej maszynie spółka jest w stanie wytworzyć palety o różnych wymiarach. Wartości krańcowe, to maksimum 1200x1200 mm, a minimum 370x370 mm.

Co to są palety typu Kay Pall i czym się wyróżniają?

DS Smith wytwarza je na potrzeby nowoczesnego systemu logistyki i dystrybucji. Są one w stu procentach zrobione z tektury falistej i tulei kartonowych, a także przystosowane do obsługi wózkami widłowymi oraz na systemach rolkowych. Możliwe jest też ich przechowywania w systemach regałowych.

Na tego typu paletach standardowych może być umieszczony ciężar o wadze około 500 kg. Biorąc pod uwagę fakt, że mówimy o paletach tekturowych taki wynik może budzić uznanie. Oznacza to przy okazji, że palety Kay Pall swoją mocą i wytrzymałością pod wieloma względami nie ustępują paletom drewnianym. Ponadto palety z tej rodziny są stosunkowo lekkie i łatwe w manewrowaniu.

Podkreśleniem ich wartości niech będzie fakt, że znalazły już uznanie u takich renomowanych światowych koncernów jak Nestle, L`OREAL, Toyota i Toshiba.

Ich producent, czyli firma DS Smith jest międzynarodowym holdingiem, odgrywającym wiodącą rolę w branży opakowaniowej i papierniczej. Obroty holdingu przekraczają 2 mld funtów rocznie. Organizacyjnie podzielony jest on na pięć dywizji, m.in. DSS Packaging, które zajmuje się produkcją tektury falistej, opakowań promocyjnych oraz opakowań z tektury z wielobarwnym nadrukiem. Z kolei DSSmith Plastics koncentruje się na wytwarzaniu opakowań z tworzyw sztucznych.

Czytaj więcej: Papier 43 Opakowania 1097