Produkty Invicta Group w całości z rPET

Produkty Invicta Group w całości z rPET
Brytyjska firma Invicta Group opracowała technologię produkcji sztywnych, bezpiecznych dla żywności produktów w całości wytworzonych z poddanych recyklingowi butelek, nakrętek oraz kartonów na mleko. Jak twierdzi przedstawicielka firmy, wieloletnie badania i inwestycje pozwoliły na opracowanie dwóch nowe procesy przetwarzania zużytych materiałów: rPETable i rNEWable.

Niskokosztowe materiały do wtrysku nie zawierają stabilizatorów oraz "nowych" polimerów i mogą być używane w bardzo szerokim zakresie - od kubków po zabawki, produkty marketingowe czy materiały edukacyjne.

Jedną z pierwszych firm zainteresowanych nowym rozwiązaniem jest Coca-Cola. Obecnie gigant na rynku napojów testuje nową serię kolorowych opakowań wykonanych właśnie przy użyciu wspomnianej technologii. Nad jej zastosowaniem zastanawiają się także takie koncerny jak Asda, Unilever czy Reckitt Benckiser.

Podstawowym zamierzeniem Invicta Group jest współpraca z czołowymi markami światowymi na rzecz ograniczenia zużycia zasobów naturalnych i szkodliwego wpływu człowieka na środowisko - środkiem ku temu ma być między innymi zamiana nieprzetworzonych polimerów na wysokiej jakości tworzywa pochodzące z recyklingu, zwłaszcza rPET i rHDPE.

Firma Invicta Group powstała w 1946. Początkowo produkowała podeszwy do butów wojskowych, w późniejszych latach wytwarzała między przybory szkolne, biżuterię z tworzyw sztucznych oraz czerwone nosy - charakterystyczny emblemat akcji charytatywnej Comic Relief.