Produkty SCHUNK dla przemysłu tworzyw sztucznych i opakowań

Produkty SCHUNK dla przemysłu…

Przetwórstwo tworzyw sztucznych to dynamicznie rozwijająca się branża, wytwarzająca elementy i produkty końcowe wykorzystywane w motoryzacji, elektronice, branży opakowaniowej, medycznej i wielu innych. Stały rozwój wymaga automatyzacji procesów, decydującej o konkurencyjności przedsiębiorstw. Firma SCHUNK, lider w branży systemów chwytakowych i technologii mocowań umożliwia łatwe i szybkie wejście w automatyzację, dzięki ofercie produktów dedykowanych do przemysłu tworzyw sztucznych.

Seria GZA, to chwytaki przeznaczone do pracy w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Nadają się do wyposażenia manipulatorów, obsługujących wtryskarki, standardowych robotów przemysłowych jak i cobotów. Ponad 30 podstawowych modeli umożliwia chwycenie szerokiego zakresu detali, różnorodnych pod względem wielkości, kształtu i podatności na deformacje. Firma SCHUNK oferuje optymalne rozwiązania dla każdego zastosowania. 

rys-1-wybrane-modele-chwytakow-serii-gza
Rys 1. Wybrane modele chwytaków serii GZA

Chwytaki, profile, ssawki oraz inne elementy systemu, mogą być montowane ze sobą za pomocą łączników oraz pryzm. Występują one w wielu wariantach - kątowych, prostych, przegubowych - i wielkościach (rys 2.) 

Daje to ogromną swobodę kombinacji w łączeniu komponentów między sobą, a co za tym idzie dużą elastyczność w projektowaniu chwytaka obsługującego konkretny detal w zadanej aplikacji.


rys-2-przykladowe-elementy-laczeniowe
Rys 2. Przykładowe elementy łączeniowe

Oprócz standardowych profili typu X lub C, firma SCHUNK posiada własne opatentowane rozwiązania - PreciGrip (rys 3) . Profile z serii PreciGrip umożliwiają łączenie elementów, rozłączanie oraz ich wymianę w dużo łatwiejszy sposób, niż to ma miejsce przy standardowych profilach.

rys-3-przykladowe-profile-precigrip
Rys 3. Przykladowe profile PreciGrip

Przykład pokazuje rysunek 4 - środkowy element, umieszczony na profilu PreciGrip, może być zamontowany na belce głównej bez konieczności uprzedniego demontażu elementów sąsiadujących, co daje sporą oszczędność czasu i znacznie ułatwia montaż.


polaczenie-precigrip
Rys 4. Profile PreciGrip - przyklad montażu

Dzięki kompleksowemu programowi dla przemysłu tworzyw sztucznych, firma SCHUNK jest w stanie dostarczyć komponenty, z których nasi Klienci zaprojektują chwytak samodzielnie lub dzięki wsparciu naszych doradców technicznych przygotujemy gotowe rozwiązanie dedykowane dla Państwa detalu. 

Przemysł tworzyw sztucznych, a w nim wytwarzanie narzędzi i form zapewnia kluczowe produkty wielu branżom i ma znaczący wpływ na jakość produktów końcowych. Biorąc pod uwagę ich znaczenie w ciągu procesowym, firma SCHUNK dostarcza wysoko precyzyjne elementy i rozwiązania, zapewniające optymalne rezultaty.  

eoat-for-ring-ags

Reportaże

Forum