Puszki PET do farby

Puszki PET do farby
Nowa technologia opatentowana przez Plastic Can Company przynosi pierwszy produkowany dwuetapowo pojemnik PET do farb - ma to zrewolucjonizować sposób produkcji puszek do farby.

Przewaga plastikowych pojemników na metalowymi jest już dobrze znana - żadnego rdzewienia, żadnego wyginania i dobre uszczelnienie przy ponownym zamykaniu. Aktualnie technologia do produkcji plastikowych puszek PET jest dostępna na licencji Plastic Can Company. To jedyny plastikowy pojemnik nadający się zarówno dla farb bazowanych na wodzie jak i rozpuszczalnikach oraz jedyny pojemnik idealnie przezroczysty, co pozwala klientowi zobaczyć kolor który kupuje.

Dwuetapowa produkcja pojemników opracowana przez Plastic Can Company sprawi, że plastikowe pojemniki do farby będą dużo tańsze i bardziej uniwersalne niż ich tradycyjne odpowiedniki z metalu, czy też z polipropylenu PP. Dwuetapowa produkcja powszechnie używana przy produkcji butelek PET dla branży napojowej pozwala na produkcję puszek o pojemnościach 2500-5000ml. Technologia zakłada centralną produkcję preform PET i pokrywek, a następnie wysyłkę i magazynowanie w zakładzie produkującym farby, gdzie nastąpi rozdmuch ostatecznych pojemników. Pozwoli to znacząco obniżyć koszty produkcji, gdyż zagnieżdżane preformy zajmują tylko jedną dziesiątą objętości, którą zajmują puszki. Oznacza to także, że firma może reagować na sezonowy wzrost popytu, bez magazynowania dużych i nieporęcznych puszek. Wydajne maszyny do rozdmuchu mogą produkować do 40.000 puszek dziennie.


Oba kształty pojemników zostały wyprodukowanie z tych samych preform.


Dwuetapowa produkcja daje także możliwość szybkiej i taniej produkcji różnych kształtów opakowań dla określonych marek, czy opakowań promocyjnych. Formy rozdmuchowe są stosunkowo tanimi elementami i łatwo się je wymienia do produkcji różnych kształtów przy wykorzystaniu takiej samej preformy.

Aktualnie rozwiązanie pozwala wyposażyć puszkę w uchwyt, który nie przeszkadza linii rozlewniczej.

Plastic Can Company zawarło juz umowę na licencję puszek PET do istotnych przetwórców w Afryce Południowej, prowadzi rozmowy z kilkoma globalnymi producentami farb oraz poszukuje odpowiednich licencjobiorców w Europie i USA.

PCC Group
Tel: + 44 (0) 20 727 4 706 5
Fax: + 44 (0) 7740 594 167
Emailn: sales@plastic-can.com

Czytaj więcej: Butelki 160


darecki
darecki

Wysłany: 2006-01-17 16:16:00

Mysle ze to jest dobre rozwiązanie ponieważ puszki pet do farb raz ze zapobiegaja rdzewieniu sa duzo lzejsze od puszki metalowej no i mozna sobie gołym okiem zobaczeć mniejwiecej czy odpowiada nam kolor farby a takze w transporcie mniejszy tonarz na wiekszej ilości.Moim zdaniem musi być odpowiedni kolor na takie opakowanie tzn. na działanie promieni słonecznych a najlepszy byłby kolor lekko zielonkawy tak myślę dziekuje.

Anonymus Anonymus
*.28.55.241

Wysłany: 2006-01-17 16:40:01

Co do Pana wypowiedzi, że widzimy kolor farby się nie zgodzę, ponieważ kolor farby w puszce nie oddaje w żadnym wypadku koloru farby na ścianie. Do tego powinny służyć wzorniki kolorów. Podobnie przecież można dziś kupić wiaderka z PP z "okienkiem" które pokazuje kolor, ale i tak jest on inny niż w rzeczywistości po wyschnięciu powłoki. Koncepcja opakowań z PET jest dobra, a co z przepisami ADR ?? Jak będzie wyglądał przewóz farb rozpuszczalnikowych. Ja bym widział zastosowanie tylko do farb dyspersyjnych głównie. Trzeba się zastanowić także nad tym, aby puszka była odpowiednio wytrzymała na mieszanie w wytrząsarce sklepowej podczas kolorowania z "mieszalnika".

Rdzewienie puszek to nie problem dla producentów, jeżeli umieją sobie z nim poradzić.

marek
marek

Wysłany: 2006-01-17 17:52:13

Ja też nie lubię jak puszki z resztkami farby rdzewieją mi w domu.