Robot Kawasaki na stoisku Hydrapres

Robot Kawasaki na stoisku Hydrapres
Interesującą maszynę zademonstruje na rozpoczynających się już w poniedziałek w Poznaniu targach Taropak firma Hydrapres. Na jej stoisku pracował będzie robot japońskiego koncernu Kawasaki.

Cel prezentacji, która będzie odbywała się na stoisku Hydrapres to stworzenie interaktywnego stanowiska paletyzującego. W tym celu przybyli na nie goście zobaczą pracującego robota Kawasaki ZD130.

Urządzenie będzie w sposób cykliczny wykonywało zadanie związane z przekładaniem kartonów o wymiarach 30 x 40 x 30 cm z jednej palety na pole odkładcze, symulując tym samym rzeczywiste warunki aplikacji paletyzującej.

Na pierwszej palecie odbywać się będzie układanie dwóch warstw opakowań według "standardowego" klucza. Z kolei na drugiej palecie układana będzie w tym samym czasie piramida z kartonów przekładanych z pierwszej palety. Po ułożeniu piramidy kartony będą przekładane z powrotem na poprzednią paletę.

Schemat pracy robota Kawasaki

Aplikacja będzie się toczyć w sposób interaktywny. Oto bowiem robot oprócz paletyzowania będzie również, w czasie pomiędzy przenoszeniem poszczególnych kartonów, podawał czekoladę widzom, którzy za pośrednictwem dotykowego panelu operatorskiego zgłoszą chęć otrzymania tabliczki czekolady. Warunkiem otrzymania prezentu ma być odpowiedzenie na kilka pytań. Zadaniem robota będzie pobranie czekolady z magazynku oraz odłożenie jej na zjeżdżalnię usytuowaną obok panelu.

Prezentowany przez Hydrapres robot Kawasaki zostanie wykorzystany wraz z podciśnieniowym chwytakiem do paletyzowania. Chwytak będzie wyposażony w kilka przystawek.

Firma Hydrapres to przedsiębiorstwo z doświadczeniem sięgającym blisko ćwierć wieku. Prowadzi działalność w dwóch obszarach: produkcji elementów tłocznych z blachy stalowej oraz projektowania i budowy maszyn. Posiada dwie fabryki: tłocznię w Solcu Kujawskim na terenie tamtejszego Parku Przemysłowego oraz zakład budowy maszyn w Białych Błotach.

Targi Taropak odbędą się w dniach 15-18 września 2008 r. Weźmie w nich udział blisko 800 wystawców z 31 krajów, w tym 294 firmy z zagranicy. Spółkę Hydrapres i jej robota będzie można spotkać na stoisku 35 w pawilonie 15 A.

Czytaj więcej: Targi 791 Maszyny 478