Rolomat lepszy niż jego azjatyckie odpowiedniki

Na krajowym rynku pojawił się nowy i co najważniejsze polskiej produkcji, automat rolujący przeznaczony do produkcji worków śniadaniowych lub worków na śmieci w rolkach, z perforacją do odrywania.

Producentem urządzenia jest firma ELTEX działająca w branży wytwórców maszyn do opakowań foliowych. W jej ofercie znajdują się m.in. zgrzewarki automatyczne oparte o serwonapędy, rolomaty do worków śmieciowych o dużej wydajności, a także różnego rodzaju przewijarki i nawijarki. Eltex jest jedynym w naszym kraju producentem urządzeń do naprowadzania krawędziowego folii i innych materiałów.

Niedawno odbyła się premiera jego nowego urządzenia - rolomatu WRC.

Jak działa omawiana maszyna?

Dzięki niej zgrzew i perforacja folii odbywa się w sposób ciągły bez zatrzymywania biegu folii. Proces technologiczny odbywa się w dwóch niezależnych torach, zapewnia to dobrą jakość wyrobu nawet przy różnych grubościach wstęg.

Maszyna zapewnia wydajną i bezproblemową produkcję woreczków śniadaniowych lub worków na śmieci w rolkach, z perforacją do odrywania.

Prędkość przetwarzanej przez nią folii dochodzi do 120 metrów na minutę. Szerokość robocza wstęgi przyjmuje parametry 1 x 800 mm (składanie w C) lub 2 x 185 mm.

Długość powstających woreczków waha się od 285 mm do 1500 mm. Stosowana jest folia HDPE oraz LDPE.

Jeśli chodzi o wydajność pracy maszyny osiąganą przy dwutorowej produkcji worków 500 x 600 mm, to dochodzi ona do granicy 400 sztuk na minutę. Temperatura zgrzewania regulowana jest z dokładnością do ± 1 st. C. Maszyna nie posiada sprzęgieł, zgrzewanie odbywa się przez jedną, dwie lub cztery elektrody o regulowanej sile docisku.

Z pewnością rolomat jest w stanie nie tylko konkurować z podobnymi tego typu maszynami zachodnioeuropejskimi, ale posiada też liczne przewagi w porównaniu z rolomatami azjatyckimi. Jedną z nich jest bez wątpienia cena.
Jej wymiary przyjmują wartości 4,6 m x 2,1 m x 1,4 m. Rolomat waży 2500 kg. Dysponuje zasilaniem zarówno elektrycznym (9 KW) jak również pneumatycznym (0,6 Mpa).

Czytaj więcej: Maszyny 478 Nowości 239