Rozmowa: Ewa Woch, prezes easyFairs

Rozmowa: Ewa Woch, prezes…
Przed nami targi Packaging Innovations.

W najbliższą środę i czwartek w Warszawie odbędą się targi Packaging Innovations organizowane przez znaną na rynku wystawienniczym grupę easyFairs. To impreza przeznaczona dla przemysłu opakowaniowego. Przedstawiamy rozmowę z Ewą Woch, będącą prezesem easyFairs w Polsce.

Do rozpoczęcia Packaging Innovations pozostało już tylko kilka dni. Wszystko jeśli idzie o przygotowania do imprezy przebiegło zgodnie z planem i jest już zapięte na ostatni guzik?
Ewa Woch: - Można powiedzieć, że na kilka dni przed rozpoczęciem targów jesteśmy już w pełni przygotowani i teraz pozostaje nam tylko oczekiwać na przybycie wystawców i zwiedzających. Oczywiście cały czas dużo się dzieje, urywają się telefony zarówno od firm biorących udział w targach, jak i osób, które chcą nas odwiedzić w Hali EXPO XXI, ale dzięki intensywnej całorocznej pracy możemy śmiało stwierdzić, że jesteśmy dobrze przygotowani i z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie targów.

Jak można zachęcić do uczestnictwa w targach wszystkich tych, którzy jeszcze zastanawiają się, czy warto odwiedzić 14 i 15 marca Warszawę i Halę Expo, gdzie trwać będzie Packaging Innovations?
Przede wszystkim muszę powiedzieć, że czwarta edycja będzie znacznie różnić się od poprzednich. Naszym celem jest ciągły rozwój imprezy, dlatego też każdego roku stawiamy sobie nowe wyzwania i chcemy zaoferować zarówno wystawcom, jak i zwiedzającym coś nowego. W tym roku w szczególny sposób chcemy dotrzeć do przedsiębiorców zainteresowanych opakowaniami logistycznymi. Utworzyliśmy w tym celu nową strefę Logispack w której skupieni są producenci i dystrybutorzy opakowań ochronnych i logistycznych. Oczywiście w dalszym ciągu podtrzymujemy nasze dwie wcześniejsze strefy Labellingu, dotyczące etykiet i kodów kreskowych oraz Co-Packagingu (pakowanie i konfekcjonowanie produktów).

Jeśli już o strefach mowa, to kolejną nowością będzie Strefa Studenta. Zaprosiliśmy na targi młodych twórców opakowań, którzy zaprezentują ciekawe, a czasem nawet kontrowersyjne koncepcje! Myślę, że ciekawa oferta opakowań w połączeniu z równie interesującą tematyką branżowych seminariów learnShops przekona wielu specjalistów z branży opakowań do odwiedzenia targów.

Ewa Woch, easyFairs


W 2011 r. liczba wystawców była znacząco wyższa niż w 2010 r. Czy ten wzrostowy trend udało się utrzymać także i w 2012 r. Jeśli tak, to co w Państwa ocenie zdecydowało o tym kolejnym przyroście?
W tym roku swoją obecność na targach potwierdziło ponad 130 firm. Są wśród nich przedsiębiorstwa zarówno z Polski, jak i z zagranicy m.in. z Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii, Słowacji czy Włoch. Oczywiście cieszymy się zarówno z tak dużego przyrostu wystawców, jak i z poziomu prezentowanej oferty. W targach Packaging Innovations wezmą bowiem udział zarówno duże koncerny opakowaniowe produkujące w skali globalnej, jak również mniejsze przedsiębiorstwa oferujące wyspecjalizowane rozwiązania.

Myślę, że wzrastające zainteresowanie targami Packaging Innovations wiąże się zarówno z dużym potencjałem polskiego rynku, jak i samą formułą imprezy. Wielu zagranicznych producentów opakowań to właśnie w Polsce poszukuje nowych klientów i to tutaj chce rozwijać swoją działalność.

Targi Packaging Innovations stwarzają im taką możliwość, gdyż naszym wystawcom oddajemy do dyspozycji zarówno w pełni przygotowane stoisko, jak i gwarantujemy obecność zwiedzających związanych z branżami potrzebującymi opakowań. Jeśli chodzi natomiast o krajowe przedsiębiorstwa, to na pewno doceniają one krótką, dwudniową formułę targów oraz ściśle biznesowy charakter imprezy – są to czynniki które wyróżniają nas na rynku targowym oraz gwarantują sukces.

Targi jak zwykle awizowane są jako wydarzenie, podczas którego będzie świetna okazja do zapoznania się z nowościami produktowym. Co szczególnie można polecić odwiedzającym w tym roku jeśli chodzi o nowości produktowe?
Jeśli chodzi o nowości produktowe, to na pewno mogę polecić zapoznanie się z propozycjami przygotowanymi przez wystawców biorących udział w Programie Innowacja. Wśród nich na pewno warto wymienić m.in. saszetki z folii rozpuszczalnej w wodzie czy dodatek antymikrobowy stosowany w opakowaniach, a niszczący bakterie i grzyby.

Pełną listę innowacji i ich opis będzie można znaleźć zarówno w katalogu dostępnym na targach, jak i na naszej stronie internetowej. Myślę jednak, że najlepiej przyjść po prostu na targi i bezpośrednio porozmawiać z wystawcami o oferowanych przez nich nowościach. Firmy biorące udział w imprezie przygotowały naprawdę wiele ciekawych rozwiązań.