Rozmowa z Marianem Staniendą, prezesem VGT Polska

Przejdźmy teraz do firmy Mann+Hummel. Ona była już obecna w Polsce zanim związała się z wami. Co zatem zdecydowało, że mając jednego partnera szukała drugiego? Zwykle, będąc w związku, nawet biznesowym nie szuka się kogoś innego.
Związki bywają różne. Można żartobliwie stwierdzić, że w biznesie, tak jak i w życiu zdarzają się rozwody i nie jest to rzadki przypadek. Prawda jest bowiem taka, że firma Mann+Hummel ProTec była bardzo niezadowolona ze swojej pozycji na rynku polskim i dążyła za wszelką cenę do tego, by ją poprawić. W tym celu zawarła umowę z nami. Jesteśmy jednym z dwóch przedstawicieli tej firmy.

Będziemy oczywiście dążyć do uzyskania umowy na wyłączność. Zapewnić nam to może prowadzona przez nas profesjonalna obsługa klienta, a w szczególności indywidualne traktowanie każdego z klientów oraz fakt, że jako dystrybutor dodatków do przetwórstwa oraz samych tworzyw jesteśmy w częstym kontakcie z naszymi klientami.

Mamy możliwość kompleksowego zaopatrzenia w tworzywa, dodatki i urządzenia. Warto o to zadbać, gdyż marka Somos, będąca wizytówką koncernu Mann+Hummel jest w Polsce mało znana. Tymczasem oferuje produkty absolutnie najwyższej jakości, doskonale sprawdzające się w użyciu i na pewno ich użytkownicy mnóstwo zyskują, stosując je.

Skoro marka Somos jest tak mało znana, to ją przybliżmy.
Oferta Somos, to urządzenia peryferyjne: podajniki, dozowniki, suszarki, młynki oraz kompletne systemy zasilania w tworzywo, centra suszące. Wszystkie te urządzenia cechuje wysoka innowacyjność. Suszarki Somos wyprzedzają znacznie konkurencję w zakresie energooszczędności. Wykorzystując własne patenty, takie jak karuzelowy system sit molekularnych, sterowanie klapami ALAV oraz automatyczna regulacja regeneracją „Super Somos” pozwalają na oszczędność energii dochodzącą nawet do 60 proc. Przy wieloletnim ich użytkowaniu jest to już niemały zysk, który z pewnością rekompensuje cenę zakupu.

Suszarki Somos idealnie sprawdzają się przy granulatach tworzyw higroskopijnych. Rosnące wymagania, które dotyczą jakości produktów z tworzyw sztucznych wymagają optymalizacji każdego etapu przygotowania materiału. Szczególnie w wypadku higroskopijnych granulatów, gdzie nawet małe przekroczenie dopuszczalnej w obróbce wilgotności, może doprowadzić do niepełnowartościowego produktu.

Dozowniki Somos, to grawimetryczne lub wolumetryczne urządzenia o pracy ciągłej lub porcjami. Dozowanie ośmiu składników przy produkcji folii nie stanowi problemu. Dokładność dozowania, to tolerancja 0,5 proc. z założonego np. 1 proc. Zatem, np. antyblok w ilości 1 proc. dozujemy z gwarancją 99,5 proc.

VGT Polska jest również dystrybutorem wspominanej już w rozmowie firmy Plastron z Francji. Czego dotyczy ta umowa dystrybucyjna?
Współpracujemy ze sobą już od trzech lat. Mamy w ofercie dodatki Plastron, Plastronfoam, Plastronnuc do przetwórstwa tworzyw, które wpływają na przyspieszenie procesu produkcyjnego, w przypadku wtrysku o 20 proc. Mamy też specjalistyczne środki spieniające stosowane do produkcji jednowarstwowych i wielowarstwowych folii. Nasz najnowszy produkt służy do spieniania i przyspieszania cyklu przy produkcji opakowań metodą rozdmuchu. Możemy przy jego pomocy ograniczyć zużycie surowca o 30 proc., a czas cyklu skrócić o 25-30 proc.

Jesteśmy już w fazie zaawansowanych prób w produkcji wielkoseryjnej.
Środki Plastronfoam dzięki naszemu działaniu i swoim własnościom zainteresowały jednego z największych światowych dostawców części dla rynku motoryzacyjnego. W sierpniu przystępujemy do testów w polskim oddziale tej firmy.

Dziękujemy za rozmowę


Urządzenia peryferyjne, suszarki, podajniki, dozowniki, termostaty, regulatory gorących kanałów, bezchemiczne
 

Urządzenia peryferyjne, suszarki, podajniki, dozowniki, termostaty, regulatory gorących kanałów, bezchemiczne uzdatnianie wody, granulaty czyszczące, termowizja

Polska, 31-670 Kraków, Powstańców 66