Rozmowa z Mateuszem Radzkim z ANA BH o nowej wtryskarce Italtech

Rozmowa z Mateuszem Radzkim z ANA BH o nowej wtryskarce Italtech
Na europejski rynek wchodzi nowa seria wtryskarek włoskiego koncernu Italtech. Chodzi o dwupłytową wtryskarkę KS 6000. Jej premiera odbyła się niedawno we włoskiej miejscowości Brescia. Ten typ maszyn jest najbardziej wymagający, lecz zarazem najlepszy wśród wszystkich projektów technicznych i handlowych powstałych w firmie Italtech. Dzięki niemu spółka, jako pierwsza włoska firma, wprowadziła na światowy rynek technologię maszyn dwupłytowych.
Dla czytelników naszego serwisu najnowsze urządzenie omawia Mateusz Radzki z firmy ANA Biuro Handlowe, która jest wyłącznym przedstawicielem koncernu Italtech w Polsce.

Czym charakteryzują się nowe wtryskarki Italtech KS 6000 i co przesądza o ich innowacyjności?
Maszyna firmy Italtech model KS 6000 jest dwupłytową wtryskarką typu hydroblock o sile zamknięcia 60000 kN (6120 ton), która powiększa dobrze znaną już serią maszyn KS o dotychczasowej rozpiętości sił zamknięcia od 800 do 4500 ton.

Ta 6000 tonowa dwupłytowa maszyna przeznaczona jest do produkowania komponentów o bardzo dużych rozmiarach. Dzięki precyzyjnemu i dokładnemu systemowi wtrysku skomplikowane komponenty mogą być wytwarzane przy użyciu materiałów najnowszej generacji. Przy produkcji maszyny KS 6000 brane były pod uwagę potrzeby klienta oraz rynku, przez co musiały zostać dokonane zmiany mające na celu ułatwienie obsługi oraz konserwacji maszyny.

Nowa wtryskarka firmy Italtech KS6000

O znaczeniu wtryskarek w dużej mierze przesądza jednostka zwarcia. W jaki sposób ten element został skonstruowany w odniesieniu do maszyny Italtech KS 6000?
W skład jednostki zwarcia wchodzą kolumny, krótkie kolumny oraz system zaciskający w postaci szczęk i blokad na płycie stałej.

Dzięki temu systemowi wszelkie elementy narażone na zużycie, np. tuleje lub podkładki do kolumn zostały wyeliminowane, co z kolei pozwala produkować na tej maszynie produkty sterylne.

Zastosowanie przetworników magneto-oporowych w hydromechanicznym systemie zaciskowym daje gwarancję precyzyjnego hamowania i zatrzymywania nawet przy stosowaniu bardzo ciężkich form. Automatyczna kalkulacja hamowania i zatrzymywania odbywa się w komputerze za pośrednictwem wielu algorytmów.
W jaki sposób następuje w tej maszynie zamykanie i otwieranie formy?
Otwieranie i zamykanie formy odbywa się na zasadzie zamkniętej pętli, co gwarantuje dobre wyniki przy automatycznej kontroli wtryskarki bez względu na doświadczenie operatora, który kontroluje podstawowe operacje.

Ponadto zaawansowana obsługa maszyny odbywa się za pośrednictwem najnowszego i najbardziej zaawansowanego oprogramowania, który pozwala na przeprowadzanie diagnostyki oraz ewentualnych modyfikacji w czasie rzeczywistym.

Wtryskarka wyposażona jest w otwory dla wyrzutnika oraz otwory do zamontowania robota zgodne z wytycznymi Euromap. Jednostka zwarcia wyposażona jest w automatyczny system wysuwania jednej kolumny oraz system do automatycznego mocowanie form, co umożliwia ustawienie wtryskarki w niższych pomieszczeniach. Co ważne wtryskarka wyprodukowana została zgodnie ze standardami bezpieczeństwa EN 201 wersja 2008, które tak naprawdę weszły w życie już po tym jak ta maszyna została już stworzona.


brak
 

Wyłączny przedstawiciel firm: Borghi, Presma, Gusbi, TIBI, Techno Plastic, SIBO

Polska