Rozmowa z Mateuszem Radzkim z ANA BH o nowej wtryskarce Italtech


Co wiadomo o wyposażeniu elektrycznym?
Mikroprocesor "ALFA 6" zapewnia doskonałą kontrolę, precyzję oraz całkowitą niezawodność. Umożliwia uzyskiwanie wysokich wydajności przy zachowaniu pewnej elastyczności.

System wyposażony jest w szereg standardowych komponentów, które w razie potrzeby można znaleźć na rodzimym rynku. Istnieje tutaj również możliwość wyświetlania oraz ustawiania parametrów z poziomu konsoli.

Zastosowany system SPC zapewnia, iż produkty finalne spełniają wszelkie normy jakości. Specjalny interfejs pozwala wtryskarce współpracować nie tylko z manipulatorem, ale także z innymi wtryskarkami znajdującymi się w innych pomieszczeniach.

Z pobieżnego zapoznania się z wtryskarką wynika, że system kontroli został rozbudowany. Co dokładnie zostało poczynione w tej kwestii?
Tak. Wzbogacił się on o dodatkowe programy kontrolujące kompresje wtrysku, spienianie, identyfikację formy z automatycznym ograniczeniem siły zacisku szczęk.

System zapewnia zaawansowaną kontrolę falowników na silnikach pomp, co dało oszczędności energii, sięgające 30 proc. w stosunku do maszyn wyposażonych w same pompy z silnikami.

Dzięki wysoce zaawansowanemu systemowi kontroli falownika na silniku elektrycznym ślimaka, połączonemu z nowym programem sterującym grzaniem, pobór energii niezbędnej do procesu topienia jest dokładnie dostosowany do charakterystyki używanego materiału.

Nowa wtryskarka Italtech 6000

Na co mogą liczyć wszyscy ci, którzy zdecydują się zaopatrzyć w tego typu maszynę?
Komponenty stosowane przez firmę Italtech przy budowie wtryskarek zależą od ich dostępności na rynku docelowym. Sieciowy serwis za pośrednictwem modemu, który od bardzo długiego czasu dobrze się sprawdza, pozwala na przeprowadzenie zdalnej diagnostyki, która skraca czas przestoju maszyny oraz pozwala przewidzieć czas ewentualnej naprawy. Polityka firmy Italtech w dziedzinie obsługi klienta opiera się na ciągłym szkoleniu techników oraz agentów pracujących na wszystkich międzynarodowych rynkach.
Dziękujemy za rozmowę
Italtech jest wiodącym producentem wtryskarek do tworzyw sztucznych. Jego maszyny znajdują zastosowanie w produkcji opakowań, sprzętu AGD, mebli ogrodowych oraz artykułów technicznych i przemysłu motoryzacyjnego.
Omówiona maszyna, to kolejna nowość, którą koncern zademonstrował w ostatnim czasie. Na jesiennych targach K 2007 pokazał wtryskarki z serii Impetus przeznaczone do szybkiego cyklu produkcji opakowań.

Na polskim rynku wtryskarki Italtech są obecne ponad dwie dekady. W tej chwili pracuje tu ponad 200 maszyn tej firmy. Wyłącznym przedstawicielem Italtech w Polsce jest spółka ANA BH.


brak
 

Wyłączny przedstawiciel firm: Borghi, Presma, Gusbi, TIBI, Techno Plastic, SIBO

Polska