Rozmowa z Mateuszem Radzkim z ANA BH o nowej wtryskarce Italtech


Jeśli chodzi o jednostkę wtrysku, to projekt wtryskarki został zmieniony poprzez zamontowanie podwójnego systemu wtrysku. Jaki ma to wpływ na jednostkę wtrysku?
Dzięki temu udało się uzyskać dokładniejszą wydajność, mniejsze naprężenia w systemie hydraulicznym oraz mniejszy poziom zużycia elementów. Ślimaki oraz cylindry wykonane są w technologii bimetalicznej. Cylindry blokujące zostały rozdzielone, co umożliwiło wykonywanie operacji niedostępnych w poprzedniej konfiguracji. Kanały wtryskowe zaprojektowane są do szybkiej zmiany ślimaka, mogą być wykorzystywane każdy osobno oraz razem.

W jaki sposób odbywa się kontrola ruchu wtryskarki?
Odpowiadają za to serwo-zawory typu Moog, a prędkość otwierania płyty ruchomej to 700 mm/sek. Fakt ten jest o tyle istotny, gdyż podkreśla wydajność maszyn tej serii.

Należy pamiętać, iż waga płyty ruchomej (85 ton) może sięgnąć 145 ton po zamontowaniu formy. Artykuł o wadze 130 kg potrzebuje cyklu troszkę poniżej 220 sekund dzięki tak dużej prędkości otwieranie i zamykania oraz zdolności plastyfikacji. Faza bezczynności trwa tylko około 15 sekund i jest to kolejny niesamowity wynik dla tak dużej maszyny.

Mateusz Radzki z firmy ANA BH

Do jakich zastosowań omawiana wtryskarka nadaje się najlepiej?
Sterowanie szybkością, ciśnieniem oraz przeciw-ciśnieniem odbywa się na zasadzie zamkniętej pętli. Dzięki wysokiej precyzji oraz dokładności procesu wtrysku maszyny tego typu mogą być stosowane do wtrysku artykułów o specjalistycznym zastosowaniu wymagających użycia bardzo złożonych materiałów.

Dzięki tej maszynie można produkować bardzo duże komponenty, co daje jej bardzo korzystny stosunek masy własnej do wielkości artykułu. Skomplikowane obliczenia pozwoliły też na zmniejszenie masy maszyny przy jednoczesnym zachowaniu odporności, elastyczności oraz wytrzymałości produktu końcowego. Odchylenie płyty nie przekracza 0,1 mm/m co jest praktycznie niezauważalne.

Co wchodzi w skład standardowego wyposażenia maszyny?
Technologia oraz system kontroli zostały zaprojektowane w taki sposób, by miały na uwadze fakt, iż operator i producent maszyny nie mówią w tym samym języku. Maszyna wyposażona jest hardware oraz oprogramowanie przyjazne dla użytkownika co pozwala uzyskać wysoką wydajność bez problemów z obsługą.

wyniki testów wtryskarki Italtech KS6000
brak
 

Wyłączny przedstawiciel firm: Borghi, Presma, Gusbi, TIBI, Techno Plastic, SIBO

Polska