Rozmowa ze Sławomirem Kwiatkowskim, menedżerem firmy Sealed Air

Rozmowa ze Sławomirem Kwiatkowskim, menedżerem firmy Sealed Air
Firma Sealed Air jest liderem w dziedzinie innowacyjnych materiałów, systemów i urządzeń do pakowania żywności. W 2006 r. w rankingu magazynu Fortune została uznana za Najlepszą Firmę Produkującą Opakowania. Jest obecna w Polsce – w Ożarowie Mazowieckim działa jej zakład produkcyjny. Prezentujemy rozmowę ze Sławomirem Kwiatkowskim - regionalnym menedżerem Sealed Air w Europie Północnej i Centralnej.

Sealed Air działa na całym świecie. Proszę powiedzieć jaka jest jej pozycja na polskim rynku?
Sławomir Kwiatkowski: - Firma Sealed Air jest jednym z czołowych dostawców systemów pakowania na świecie. Folie termokurczliwe Cryovac są sprzedawane w Polsce od poczatku lat 90 - tych ubiegłego wieku i mają wypracowaną ustaloną pozycję rynkową. Obie nasze marki Cryovac i Opti, oferowane aktualnie przez dział Shrink Packaging, są bardzo popularne i rozpoznawane na rynku, cieszą się opinią innowacyjnych produktów o najwyższej jakości. Zapewniamy swoim polskim klientom profesjonalną obsługę, stałe wsparcie i dostęp do najnowszych technologii pakowania.

Sławomir Kwiatkowski, Sealed Air

Jak ważny jest w ogóle polski rynek dla takiej globalnej firmy jak Sealed Air?
Polska ma wciąż rosnący potencjał produkcyjny, który jest związany z rozwojem rynku wewnętrznego oraz rosnącym eksportem. Jest postrzegana jako jeden z bardziej obiecujących rynków dla naszej branży i ma również specjalne miejsce w europejskiej strategii rozwoju biznesu Sealed Air. Potwierdzeniem tego jest inwestycja w nowy zakład produkcyjny uruchomiony w tym roku w Ożarowie Mazowieckim koło Warszawy.

Produkty oferowane przez dział Shrink Packaging Sealed Air to m.in. folie termokurczliwe, rozwiązania typu easy open oraz maszyny pakujące. W którym z tych trzech obszarów najbardziej widać innowacyjność Sealed Air, który w największym stopniu zapewnia firmie rynkową przewagę nad konkurencją?
Wspomniane już folie termokurczliwe Cryovac i Opti są kluczowymi produktami działu Shrink Packaging. Naszym celem jest jednak wdrażanie rozwiązań systemowych, opartych na maszynach i opakowaniach. Dlatego też produkowane przez nas maszyny pakujące Shanklin zdobywają coraz większe znaczenie w naszej ofercie. Oferowane we współpracy z firmą Sealstrip systemy łatwego otwierania opakowań stanowią jej uzupełnienie.

Co w największym stopniu wyróżnia opakowania dostarczane przez Państwa firmę?
Będą to bez wątpienia innowacyjność i jakość. Oferowane przez nas folie termokurczliwe Cryovac są synonimem najwyższej jakości i wytrzymałości. Nasze folie są uznawane za jedne z najlepszych w zakresie właściwości mechanicznych i optycznych. Właśnie wprowadzamy na rynek nową, rewolucyjną folię o grubości 7 mikronów, a więc o 50 proc. cieńszą od najpopularniejszych w tej chwili folii na rynku. Co istotne, folia ta dzięki nowym, opatentowanym rozwiązaniom dorównuje wytrzymałością foliom dwukrotnie grubszym - 15 mikronowym.


brak
 

Cryovac, folia bąbelkowa, folia pęcherzykowa, folie, folie barierowe, folie termokurczliwe, food packaging, industrial packaging, instapak, koperty ochronne, maszyny, materiały opakowaniowe

Polska