SMF z maszynami na Pakfoodzie

SMF z maszynami na Pakfoodzie
Firma SMF Germany była jednym z wystawców na targach Pakfood w Poznaniu.

W trakcie ubiegłotygodniowej wystawy producent maszyn do produkcji opakowań PET prezentował m.in. swoje automatyczne wydmuchiwarki butelek PET o pojemności 5, 10 i 20 litrów o nazwie Stratos.

W wyposażenie maszyn wchodzić może m.in automatyczny system regulacji temperatury o nazwie PowerWizard. Jest to innowacyjne rozwiązanie zaprojektowane w celu zapewnienia stabilności temperatury osiąganej podczas procesu ogrzewania preform. System pozwala na wyeliminowanie wszelkich zakłóceń wynikających z wahań temperatury i skoków napięcia zasilających maszynę, na której powstają opakowania PET.

To, co podczas użytkowania najmocniej cechuje PowerWizard to fakt, że dokładnie i automatycznie dostosowuje on ilość ciepła wypromieniowanego w kierunku preform. Dzieje się to poprzez porównywanie i analizę właściwej temperatury preform oraz ustawionej nominalnej temperatury.

Układ jest zamknięty i gwarantuje stabilną oraz powtarzalną jakość procesu zabezpieczając go jednocześnie przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Ponadto system przyczynia się do minimalizowania strat na preformach oraz, co szczególnie ważne, redukuje zużycie energii.


Czytaj więcej: Maszyny 480

brak
 

Firma SMF Poland Sp. z o.o. jako córka SMF Maschinenfabrik jest producentem maszyn wydmuchowych do produkcji opakowań PET, stawiaczy butelek, różnego typu transporterów a także gotowych opakowań

Polska