Schattdecor i SAM - kolejna linia referencyjna

Schattdecor i SAM - kolejna…

Pod koniec ubiegłego roku firma SAM uruchomiła nową linię powlekającą PML 11 w zakładzie Schattdecor w Lexington w Południowej Karolinie (USA). Linia ta została indywidualnie zaprojektowana do produkcji folii termoplastycznych i wstępnie impregnowanych papierów dekoracyjnych o gramaturze od 30 do 120 g/m² i szerokości max. 1.570 mm. Oprócz specyficznych rozwiązań konstrukcyjnych linii, a także jej niemal nieograniczonej wszechstronności, główny nacisk położono na przyjazne dla środowiska i zrównoważone wykonanie i działanie linii.

- Po dokładnie przeprowadzonej ocenie różnych dostawców maszyn powlekających, wybraliśmy SAM na dostawcę linii. Dzięki profesjonalnemu podejściu do całego projektu, SAM udowodnił, że jest liderem w pierwszej lidze globalnych dostawców maszyn do powlekania - podkreśla Martin Reil, kierownik projektu w Schattdecor.

Portfolio technologii SAM pozwalających na konwertowanie z roli na rolę obejmuje: linie do ekstruzji powlekającej, maszyny do laminacji wodnej, rozpuszczalnikowej i bezrozpuszczalnikowej, maszyny powlekające i lakierujące, maszyny drukujące rotograwiurowe i suszarki flotacyjne. 60-letnie zaangażowanie w innowacyjne projektowanie, najwyższą jakość i obsługę klientów, pozwoliło firmie SAM na rozwój sprzedaży i instalację ponad 650 linii w 33 krajach na świecie.

Technologia SAM ma wpływ na nasze życie każdego dnia. Maszyny SAM są używane do produkcji materiałów opakowaniowych, które, dzięki specjalnie dobranym właściwościom barierowym, utrzymują świeżość naszych ulubionych artykułów w sklepie spożywczym oraz zapewniają bezpieczeństwo i ochronę towarom farmaceutycznym. Również takie produkty jak: dekoracyjne drukowane papiery ścienne i meblowe, folie do przyciemniania szyb, zasilacze do urządzeń mobilnych, a nawet sprzętu gospodarstwa domowego mają związek z szeroką gamą technologii firmy SAM.

Innowacyjne maszyny marki SAM ponadto produkują etykiety wrażliwe na nacisk, silikonowy papier rozdzielający, taśmy odbijające światło i taśmy maskujące, taśmy klejące, cyfrowe systemy obrazowania lub hologramy.

Przedstawicielem firmy SAM w Polsce jest Technograph z Krakowa.


schattdecor

Systemy wspomagające produkcję i obróbkę opakowań: aktywacja powierzchni plastikowych Corona Plus; czyszczenie wstęgi papieru i folii, dejonizacja, antystatyka, linie do ekstruzji powlekającej, laminacji, konwertowania i druku rotograwiurowego, doradztwo techniczne, sprzedaż nowych i używanych urządzeń oraz maszyn, serwis, relokacja maszyn, instalacja i deinstalacja

Polska, 30-390 Kraków, Zawiła 61