Schody z tworzyw sztucznych

Schody z tworzyw sztucznych Zaskakujący przykład wykorzystania tworzyw sztucznych. Oto bowiem francuska firma produkcyjna Fontanot znalazła interesujące zastosowanie dla poliamidu i polipropylenu.

Fontanot wprowadził na rynek eleganckie schody z tworzyw sztucznych. To kolejny przykład na wszechstronność polimerów. Produkt zyskał już liczne międzynarodowe patenty. Powstał dzięki wykorzystaniu technologii wtryskiwania, dzięki której po raz pierwszy cały stopień powstał zaledwie z dwóch części.

Tworzywowe schody Techne zostały opracowane by wytrzymać temperaturę od -20 st. C do 60 st. C., nie tracąc koloru pod wpływem czasu w środowisku zewnętrznym narażonym na działanie promieni UV. By spełniać wszelkie wymogi bezpieczeństwa, pozbawione są drgań czy osłabienia jakości w trakcie użytkowania w pomieszczeniach i na zewnątrz. Jedna z części struktury schodów powstała z poliamidu 66, a kolei do wypełnienia stopni użyto polipropylenu. Obydwa tworzywa zostały wzmocnione włóknem szklanym. Do budowy poręczy zastosowano z kolei polichlorek winylu. Poręcze polakierowano proszkowo farbą epoksydową. Kierunek skrętu schodów, w lewo lub w prawo, wybierany jest w momencie instalacji schodów.

Schody nadają się zarówno do wnętrz jak i na zewnątrz obiektów. Zostały już zastosowane m.in. w szpitalach we Francji oraz w ramach wyrafinowanych publicznych konstrukcji architektonicznych. Zresztą oprócz walorów użytkowych produkowano je z myślą o kreowaniu otoczenia o silnej ekspresji.Czytaj więcej:

Reportaże

Forum