Seminarium kosmetyczne Gabriel Chemie

Seminarium kosmetyczne Gabriel Chemie
Blisko 40 specjalistów zarówno z firm produkujących opakowania kosmetyczne, jak i same kosmetyki wzięło udział w III Forum Kosmetycznym organizowanym w Łodzi przez firmę Gabriel Chemie Polska.

Spotkanie odbyło się w siedzibie spółki, gdzie od ponad roku działa nowoczesne laboratorium doborów kolorów do wszystkich rodzajów tworzyw. W ciągu dwóch dni seminarzyści mieli możliwość praktycznego uczestnictwa w opracowaniu nowych doborów kolorystycznych. Zapoznali się również z niuansami pracy laboratoryjnej. Z tej przyczyny w laboratorium opracowano szereg próbek, stanowiących kompendium najnowszych trendów w obszarze efektów specjalnych do barwienia tworzyw. Przedstawione i omówione zostały także trendy kolorystyczne oraz wpływ, jaki zmiany demograficzne będą w przyszłości wywierały na działania marketingowe związane z wprowadzaniem nowych produktów, np. będą musiały być ukierunkowane bardziej na potrzeby ludzi starszych.

- Jesteśmy jako firma świadomi zmian zachodzących na rynku i tym samym w pełni przygotowani na zapytania klientów działających w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. W odpowiedzi na duże zainteresowanie ze strony uczestników niedawnego seminarium planujemy już kolejne spotkania stanowiące platformę do wymiany doświadczeń pomiędzy nami jako producentem masterbaczy a przetwórcami tworzyw – przyznaje Piotr Kosiński z firmy Gabriel Chemie.

Przedsiębiorstwo jest jednym z wiodących producentów koncentratów barwiących z sześcioma zakładami produkcyjnymi w Europie.