Semperit inwestuje w Bełchatowie

Semperit inwestuje w Bełchatowie
Planowana rozbudowa zakładów w Bełchatowie to największa inwestycja w dziejach austriackiej firmy. W odpowiedzi na rosnące potrzeby rynku spółka zamierza do końca 2015 roku zwiększyć możliwości produkcyjne w wytwarzania taśm przenośnikowych. Inwestycja pochłonie 40 mln euro.

- W ostatnich trzech latach rozszerzyliśmy naszą sprzedaż, zwłaszcza w Ameryce Południowej i Azji - powiedział Thomas Fahnemann z Semperit Group. - W ten sposób Sempertrans zwiększyła swoją obecność na zupełnie nowych rynkach. Zwiększenie mocy produkcyjnych stało się koniecznością, aby móc kontynuować proces ekspansji. Inwestycja w Bełchatowie stanowi jednocześnie umocnienie naszej pozycji w zakresie produkcji wysokiej jakości taśm przenośnikowych oraz pozwoli na zwiększenie zatrudnienia w europejskim przemyśle.

Rozwój rynku taśm przenośnikowych jest związany z zauważalnym tzw. megatrendem górniczym. Ciągły wzrost zapotrzebowania na energię i surowce wymaga jednocześnie dodatkowych inwestycji towarzyszących. Zlokalizowana w Bełchatowie spółka Sempertrans jest jednym z największych zakładów produkujących taśmy przenośnikowe w Europie, które stosowane są m.in. w górnictwie, hutnictwie, transporcie oraz w elektrowniach.
Forum

Piotrzawadzinski

Głowica do Wytłaczarki vs. średnica ślimaka 2018-04-15

Yellow

Czas przebywania materiału w agregacie 2018-04-13

Polisiepropylen

Roboty programy, ustawianie 2018-04-11

Michalboro

Ldpe + elastomer? 2018-04-09

Bobbin_22

Siły i prędkości otwierania zamykania Engel Victory 50 2018-04-03

Reportaże