Separatory metalu firmy S+S

Separatory metalu firmy S+S
Firma S+S wprowadza na polski rynek urządzenia przeznaczone do badania komponentów owocowych o różnej lepkości oraz do badania dużych, a przez co także i skomplikowanych, produktów kawałkowatych.

Przykładem takiego urządzenia są m.in. separatory metalu typu Liquiscan PL, które separują niemagnetyczne cząstki metali. Stosowany w nich zawór kulowy nadaje się szczególnie do przetwarzania owoców z dużymi kawałkami owoców. Separator ten jest łatwy w obsłudze i nie sprawia komplikacji przy montażu w rurociąg.

- Dzięki zastosowaniu separatora magnetycznego polepszyło się bezpieczeństwo produktów, ponieważ separator rozdziela nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia magnetyczne - mówi Wolfgang Lischka, kierownik produkcji w niemieckiej firmie Gebrüder Bagusat, która wykorzystuje już od dawna urządzenia S+S. - W urządzeniach firmy S+S doceniamy wysoką jakość, łatwość w obsłudze oraz ich niezawodność. Dzięki ich łatwej pielęgnacji oszczędzamy dużo czasu, co przy naszej częstej zmianie miejsca produkcji jest wielką zaletą. Wszystkie te zalety przekonały nas do nabycia dalszych separatorów - dodaje Lischka.

Gebrüder Bagusat GmbH & Co. to jeden z przodujących niemieckich producentów komponentów owocowych. Separatory metalu firmy S+S są więc jak widać potrzebne do prowadzenia produkcji w różnych obszarach przemysłu.

Separatory metalu firmy S+S

- W każdej gałęzi działania zapewniona jest jakość produktu oraz świadomość odpowiedzialności wobec partnerów. W ramach rozbudowanego systemu zarządzania jakością każdy pojedynczy etap produkcji - poczynając od przyjmowania materiałów po wydawanie produktów gotowych – jest pieczołowicie obserwowany. Dzięki zastosowaniu wyłącznie najlepszych materiałów surowych oraz przez ostrożne procesy przetwórcze, wspierane przez nowoczesne systemy komputerowe i technikę analityczną, można osiągać najwyższe standardy jakościowe - tłumaczą przedstawiciele firmy S+S.

Jeśli chodzi o Bagusat, to wby sprostać wymogom np. HACCP dotyczących produkcji w przemyśle spożywczym, już od wielu lat stosuje on separator magnetyczny produkcji S+S Separation and Sorting Technology. Separator ten stosowany jest również w kombinacji z separatorem metalu typu Liquiscan PL.

Niezwykle wysoka siła przyczepności magnesu Liquimag rozdziela nawet cząstki o słabym przyciąganiu ze stali szlachetnej. Separator magnetyczny Liquimag wyposażony jest w sprawdzone oczyszczanie typu Easy Clean, które zapewnia łatwe i szybkie czyszczenie. Separator magnetyczny stosowany w firmie Bogusat przyjmuje często formę urządzenia przenośnego.

S+S Separation and Sorting Technology GmbH produkuje urządzenia i systemy przeznaczone do detekcji - separacji ciał obcych, inspekcji produktów oraz do sortowania strumienia materiału. Zbyt produktów skoncentrowany jest m.in. na przemyśle tworzyw sztucznych, recyklingowym, spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym.

Czytaj więcej: Maszyny 481