Skriware prezentuje nową, intuicyjną drukarkę 3D

Skriware prezentuje nową…
Skriware, polsko-szwedzki startup rozwijający ekosystem druku 3D do użytku domowego i edukacji, zaprezentował swoje najnowsze urządzenie podczas jednej z największych na świecie imprez technologicznych - dubajskiego Gitex Technology Week 2017.

Nowy model drukarki będzie nawiązywał do szwedzkiego designu pierwszego, sfinansowanego na Kickstarterze urządzenia, umożliwiając prostszy, bardziej wydajny sposób drukowania 3D oraz intuicyjne zarządzanie projektami użytkowników.

- Wierzymy, że drukarki 3D wkrótce staną się powszechnie dostępnym sprzętem, obecnym w niemal każdym gospodarstwie domowym - tak jak kiedyś stało się to z komputerami, telefonami komórkowymi czy tradycyjnymi drukarkami. Naszym celem jest działanie na rzecz przyspieszenia tego procesu i umożliwienie wszystkim użytkownikom, niezależnie od ich wieku czy wcześniejszych doświadczeń, rozpoczęcia korzystania z technologii 3D - mówi Karol Górnowicz, CEO Skriware.

Druk 3D jeszcze bardziej dostępny

Skriware 2 jest intuicyjną drukarką 3D typu Plug'n'Play, z przyjaznym dla użytkownika interfejsem. Sprzęt z łatwością może być używany przez każdego - niezależnie od wieku czy umiejętności, spełniając oczekiwania zarówno początkujących, jak
i zaawansowanych użytkowników.

Skriware 2 posiada znacznie większą przestrzeń roboczą niż pierwszy model, a także podwójny ekstruder umożliwiający jednoczesne drukowanie w różnych kolorach i materiałach. Drukarka wyposażona też jest w kolorowy ekran dotykowy z intuicyjnym i prostym w obsłudze interfejsem. 7-calowy wyświetlacz zapewnia bezpośredni dostęp do wirtualnej biblioteki modeli 3D, w tym prototypów robotów, oraz pozwala na przygotowanie dowolnego projektu bez konieczności korzystania z dodatkowego oprogramowania na oddzielnym urządzeniu.

- Skriware 2 sprawia, że proces drukowania 3D staje się prostszy i bardziej intuicyjny niż kiedykolwiek. Nowa drukarka, będąca jednym z flagowych produktów naszego ekosystemu, pozwala użytkownikom swobodnie przekraczać granice własnej wyobraźni, a w połączeniu z gamą naszych produktów edukacyjnych - tworzyć spersonalizowane roboty, pomagać w nauce programowania czy odkrywać tajniki sztuki designu - podsumowuje Górnowicz.

Źródło: Skriware