Specjalna folia upiększa wielkanocne opakowania

Specjalna folia upiększa wielkanocne opakowania
Nadchodzą święta wielkanocne, a wraz z nimi pojawiają się nowe pomysły związane z projektowaniem opakowań. Na ciekawy pomysł wpadł koncern Boxes Prestige, który przygotował luksusową kolekcję kartonowych opakowań. Będą w nich sprzedawane m.in. wielkanocne pisanki oraz różne inne motywy, kojarzące się z Wielkanocą.

Zaprojektowane przez koncern Boxes Prestige opakowania zostały wyposażone w specjalnie zdejmowane wieczko, które dostarcza łatwego dostępu do znajdującego się w środku jajka. Poprzez usuwalne część pudełka można ułożyć obok znajdującej się w środku pisanki specjalne świąteczne życzenia, które trafią do odbiorcy, będąc schowanymi w opakowaniu.

Pudełko zostało stworzone w taki sposób, by zapewniać jak najlepszą widoczność dla znajdującego się w środku dodatku. W tym celu producent sięgnął po specjalną folię. Właśnie wykorzystanie folii przesądza w przypadku prezentowanych opakowań o ich atrakcyjności.

opakowania firmy Boxes Prestige

Zastosowano w nich bowiem odpowiednie folie octanowe, które należą do grona jednego z najciekawszych materiałów używanych do uszlachetniania opakowań. Są w pełni naturalne, powstają z pulpy drzewnej, czyli naturalnego i odnawialnego źródła. Nadają się do tego by poddać je ponownemu przetwarzaniu, w 100 proc. ulegają biodegradacji.

Znajdują zastosowanie nie tylko jako folie okienkowa do pudełek, ale także jako folie przeznaczone do laminowania. To co przesądza o ich walorach to m.in. fakt, że na kantach zgiętego okienka nie powstaje efekt zamglenia, dysponują też filtrem UV.

Wśród wielu innych wyróżniających te folie cech znajdują się szerokie możliwości uszlachetniania, zadruku oraz tłoczenia na gorąco i lakierowania wybiórczego. Folie są też łatwo sklejalne, odporne na ścieranie, a niektóre ich rodzaje nie poddają się jakimkolwiek zarysowaniom. Opakowanie wyprodukowane Boxes Prestige zostało tak skonstruowane, że wzmocnieniu uległa jego podstawa. Wszystko po to, by nie załamywała się pod ciężarem, będącego w środku upominku. W tym celu na podstawę zastosowano mocniejszy typ tektury.