Spłonęła firma opakowaniowa

Spłonęła firma opakowaniowa
W nocy z poniedziałku na wtorek w Wilanowie koło Jędrzejowa spłonęła doszczętnie hala produkcyjna i magazyn firmy Quickpack Polska. Podstawowym profilem działalności przedsiębiorstwa jest produkcja opakowań na bazie folii HDPE, LDPE.

Pożar wybuchł w poniedziałek po godzinie 20. Ogień niemal natychmiast objął ponad 2,3 tys. mkw. Był to trzeci największy pożar w historii województwa świętokrzyskiego.

W walce z nim wzięło udział 27 zastępów PSP i OSP, czyli ponad setka strażaków z pięciu powiatów. Prowadzoną przez nich akcję ratunkową utrudniało silne zadymienie, wysoka temperatura i mnóstwo materiałów łatwopalnych zgromadzonych we wnętrzu palącej się hali i magazynu.

- Hala praktycznie w całości była objęta ogniem. Dach uległ zawaleniu. Zagrożona zawaleniem była również ściana wschodnia hali. W środku znajdowały się butle z gazem propan - butan służące do napędu wózków widłowych. W trakcie działań gaśniczych dwie butle eksplodowały. Na szczęście nikomu nic się nie stało - opowiada komendant powiatowy PSP w Jędrzejowie bryg. Jerzy Krawczyk.

Płonie magazyn firmy Quickpack


Tuż przed północą ratownicy podjęli decyzję o częściowej rozbiórce tego, co nie zostało jeszcze objęte ogniem. Wszystko po to, by umożliwić dostęp do palących się we wnętrzu hali materiałów, które skryły się pod zwaloną konstrukcją dachu.

Z relacji świadków wynikało, że w hali mogą znajdować się dwie osoby. Na szczęście te obawy się nie potwierdziły. Obaj pracownicy odnaleźli się w trakcie akcji ratowniczo - gaśniczej cali i zdrowi w bezpiecznym miejscu.

Strażakom udało się wynieść z zagrożonych pomieszczeń administracyjnych sprzęt komputerowy i firmową dokumentację. W trakcie tych działań jeden z ratowników uległ zatruciu. Został odwieziony do szpitala. Jest na obserwacji.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Wykaże to dochodzenie popożarowe. Co do strat, to ich szacowanie rozpocznie się po zakończeniu wszystkich działań straży pożarnej.

- To była bardzo trudna akcja. Prowadziliśmy ją w ekstremalnych warunkach. Nasze działania znacznie utrudniało silne zadymienie, wysoka temperatura, nagromadzenie w hali materiałów palnych. Ponadto cały czas istniały obawy, że może dojść do kolejnej eksplozji butli z propan - butanem - mówi komendant Krawczyk.

Firma Quickpack Polska istnieje od 1997 r. Zajmuje się produkcją opakowań na bazie folii HDPE, LDPE oraz papierów spożywczych: papieru śniadaniowego, torebek śniadaniowych, folii aluminiowych, worków na śmieci HDPE oraz LDPE. Jej oferta obejmuje ponadto tacki aluminiowe do grila oraz naczynia jednorazowe.


brak
 

Producent worków na śmieci, producent regranulatu, recykling folii, skup folii odpadowej

Polska