Sprawdzona wydajność i niezawodność linii do napełniania na gorąco Sidel

Sprawdzona wydajność i niezawodność…

Dzięki współpracy z firmą Sidel, Cervecería y Maltería Quilmes, największe przedsiębiorstwo produkujące napoje w Argentynie, osiągnęło wysoki poziom wydajności – nawet 100% – dla swojej najnowszej kompletnej linii do napełniania na gorąco, w ramach stałego dążenia do doskonałości. Stosując rozwiązanie dla szybkiego butelkowania, przedsiębiorstwo wytwarza między innymi napoje izotoniczne marki Gatorade w pojemnikach PET, w zgodzie ze standardami jakości PepsiCo. Nowa linia oferuje korzyści w zakresie elastyczności produkcji i ochrony środowiska, szczególnie dzięki oszczędności energii.

Quilmes działa w Argentynie od ponad 130 lat. Firma rozpoczęła swoją działalność od branży piwnej, otwierając swój pierwszy browar w mieście Quilmes, około 20 kilometrów na południowy wschód od stolicy kraju, Buenos Aires. - Przez lata firma Quilmes rozwijała się w kierunku wszystkich kategorii napojów, w końcu rozpoczęła działalność na rynku napojów gazowanych. Stało się to około 20 lat temu dzięki wyłącznej franczyzie PepsiCo w zakresie produkcji, dystrybucji i marketingu całej linii napojów oferowanych przez markę w Argentynie - wyjaśnił Juan José Ferrer, kierownik zakładu w Quilmes. Firma ma również udziały w branży wód – dzięki Eco de los Andes SA, będącej efektem współpracy z Nestlé Waters. - Celem firmy jest dostarczanie konsumentom wysokiej jakości napojów oraz dbanie o środowisko. Inwestycja w linię rozlewniczą firmy Sidel idealnie się w niego wpasowuje – dodaje. 

Podwojenie wydajności produkcji opakowań PET dzięki zintegrowanemu rozwiązaniu dla butelkowania 

Inwestycja w nową linię produkcyjną napełniania na gorąco w południowym zakładzie w Buenos Aires była konieczna, ponieważ jest to jedyny zakład, który zaopatruje cały rynek krajowy, a także eksportuje produkty do Urugwaju. „Obie linie PET osiągnęły granice swojej wydajności, dlatego potrzebowaliśmy jeszcze większej linii, aby zwiększyć nasz udział w argentyńskim rynku. Drugim celem było stworzenie bardziej nowoczesnej linii, o niższym zużyciu energii i większej wydajności” – mówi Juan José Ferrer. Dzięki nowej inwestycji w linię Sidel, Quilmes więcej niż podwoiła swoją zdolność do produkcji napojów w opakowaniach PET, zwiększając wydajność z 22 000 do 45 000 butelek na godzinę (bph – bottles per hour). 

Brano pod uwagę różne firmy mogące dostarczyć nową linię rozlewniczą. - Przekonały nas dobre doświadczenia z różnymi urządzeniami firmy Sidel w przeszłości i postanowiliśmy nadal stawiać na jej rozwiązania. Obecnie, dwa lata po jej uruchomieniu, jesteśmy bardzo zadowoleni z wydajności linii. Kolejnym czynnikiem decydującym o wyborze firmy Sidel do tej inwestycji był fakt, że w Quilmes szukaliśmy kompletnego rozwiązania spełniającego nasze potrzeby. Wzięliśmy pod uwagę nie tylko linię rozlewniczą, ale także proces pasteryzacji produktów (Tetra Pak Processing Systems), aby zmaksymalizować potencjalne synergie. Firma Sidel wykazała niezbędną elastyczność i była w stanie dostarczyć odpowiednie rozwiązanie, tworząc dla nas lepszy model wydajności i jakości produkcji – kontynuuje. 

Quilmes była również bardzo zadowolona z pozytywnej współpracy z zespołem ekspertów firmy Sidel na etapie projektowania – jeszcze przed instalacją linii, a także podczas samej instalacji i obsługi posprzedażowej. - Zaczęliśmy, oczywiście, od ustalenia z zespołem ds. projektowania linii najlepszych opcji dla Quilmes. W drugiej kolejności istotna była faza początkowa, w której potrzebowaliśmy pomocy firmy Sidel. Maszyny zostały zainstalowane w nowej strefie hali produkcyjnej, dlatego stanęliśmy w obliczu typowych trudności związanych z wykorzystywanymi przez nas urządzeniami; niemniej jednak, dzięki pomocy firmy Sidel byliśmy w stanie na bieżąco rozwiązywać te problemy szybko i bezpiecznie – mówi dalej Juan José Ferrer. - Kolejną zaletą współpracy z firmą Sidel, którą w Quilmes dostrzeżono bardzo wcześnie, była usługa wsparcia technicznego, zarówno ze strony techników serwisu terenowego (FSE – Field Service Engineers), jak i zdalna. W przypadku jakiejkolwiek nagłej potrzeby lub awarii, usługa ta zapewnia pomoc FSE 24 godziny na dobę. Opcjonalnie, pracownicy serwisowi mogą zdalnie połączyć się z maszyną i zaproponować najlepsze rozwiązanie. Kilkukrotnie skorzystaliśmy z tej usługi, co pozwoliło nam utrzymać ciągłość produkcji.