Statystyki serwisu Plastech.pl - sierpień 2004

Sierpień to wyraźny koniec wakacji dla użytkowników naszego serwisu. Po odliczeniu automatów indeksujących odnotowaliśmy odwiedziny 7.500 unikalnych adresów IP i ponad 62.000 obejrzanych stron. Po raz pierwszy mamy też możliwość porównania naszych obliczeń statystyk z niezależnym badaniem Prawdziwy Profil.

Plastech.pl jest objęty badaniem Prawdziwy Profil posiadającym certyfikat IAB, który przyznawany jest badaniom i projektom badawczym dokładnie opisującym rynek internetowy. Porównując wyniki z obu źródeł:
  • badanie Prawdziwy Profil
  • wewnętrzne obliczenia bazowane na logach serwera
za miesiąc maj 2004 (wyniki badania Prawdziwy Profil ukazują się z opóźnieniem) widać, że rezultaty się pokrywają, a różnica jest mniejsza od 0,35%.

Oznacza to, że nasze obliczenia skrupulatnie odrzucają działalność wszelkich robotów i automatów indeksujących, co pozwala na porównanie naszych statystyk z innymi serwisami podającymi rzetelne dane - np. pochodzące z badania Prawdziwy Profil. Bez odrzucenia automatów indeksujących wyniki są wielokrotnie zawyżone, gdyż w okresie indeksowania stron serwisu automaty wykazują kilkudziesięciokrotnie większą aktywność od użytkowników-ludzi.

Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki serwisu Plastech.pl. Nowa forma prezentacji nie zawiera wcześniej prezentowanej aktywności automatów indeksujących.Na wszelkie uwagi i propozycje dotyczące naszej witryny oczekujemy pod adresem: redakcja@plastech.pl

Dziękujemy wszystkim naszym użytkownikom i zapraszamy do dalszego korzystania z naszych usług.

Redakcja Plastech.pl


Uwaga: Dane zostały obliczone na podstawie logów dostępowych serwera z odrzuceniem ruchu generowanego przez nasze biuro.

Czytaj więcej: Plastech 39