Styron zwiększa moce produkcyjne SSBR

Styron zwiększa moce produkcyjne SSBR
Zwiększenie przez Styron mocy produkcyjnych w zakresie kauczuku styrenowo-butadienowego (SSBR) jest efektem przejęcia instalacji firmy JSR w kompleksie chemicznym w Schkopau (Niemcy).

Dotychczas firma JSR posiadała prawa do połowy produkcji jednej z trzech linii należących do spółki Styron. Efektem podpisanego porozumienia będzie uzyskanie przez Styron od 1 kwietnia pełni praw do tej instalacji. Jako właściciel kompleksu, spółka Styron będzie mogła w pełni wykorzystać przejęcie w celu dalszego rozwoju produkcji SSBR.

- Zawarte porozumienie pozwala nam się rozwijać w branży kauczuku w sposób ekonomiczny i z dużym wyczuciem czasu - powiedział Marco Levi z firmy Styron.

Kauczuk SSBR jest używany do produkcji wysokiej jakości opon oraz tzw. zielonych opon o niższych oporach toczenia. Właściwości materiału współgrają z aktualnymi trendami na rynku opon, gdzie poszukuje się rozwiązań opartych na zrównoważonym rozwoju, zapewniających długowieczność, oszczędność paliwa i bezpieczeństwo.

W Polsce produkcję kauczuku SSBR planuje Synthos. Realizowana przez oświęcimską spółkę inwestycja o wartości 586 mln zł ma zakończyć się w przyszłym roku.

Firma Styron jest jednym z czołowych światowych producentów tworzyw sztucznych, lateksu i gumy. W 2012 roku przychody firmy zatrudniającej 2100 pracowników w 20 zakładach na całym świecie wyniosły 5,5 mld dol.

Czytaj więcej: Guma, kauczuk 161