Sumitomo-Demag z wtryskarkami na Fakumie


- Sumitomo-Demag jest jednym z dwóch producentów wtryskarek na świecie, dla których technika napędowa stanowi jedną z podstawowych dziedzin działalności. Opracowuje i wytwarza napędy specjalnie przystosowane do wymagań wtryskarek o dużej wydajności - tłumaczą przedstawiciele koncrnu.

Podczas targów Fakuma Sumitomo-Demag w czasie rzeczywistym zaprezentuje wydajność swoich maszyn pozwalających na oszczędność energii. Przy pomocy Siemensa zainstalowano system zarządzania energią, który na dużym ekranie wyświetlał będzie zużycie energii przez wtryskarki.

Dzięki temu zwiedzający uzyskają przejrzyste informacje, a szczególne zainteresowanie wzbudzą zapewne dane dotyczące zużycia energii w stosunku do wydajności, a więc ekonomiczności maszyn. Jednostkowe zużycie energii w kWh na kg będzie mierzone i przedstawiane online przez cały czas trwania targów dla każdej maszyny i produktu.

Sumitomo-Demag zaprezentuje swoją ofertę produktową na przykładzie wymagających zastosowań w branży opakowań, elektrycznej, elektronicznej oraz w medycynie.

Jako wzór w pełni elektrycznych wtryskarek nowej serii IntElect firma pokaże szybkobieżną wtryskarkę IntElect 100 wyposażoną w 64-gniazdową formę. Maszyna działać będzie na potrzeby produkcji wyrobów techniki medycznej.

Z kolei swoje osiągnięcia w dziedzinie precyzji Sumitomo-Demag zademonstruje na przykładzie swojej najmniejszej dostępnej wtryskarki o sile zwarcia 180 kN. Na elektrycznej maszynie SE18DU wykonana zostanie filigranowa mikroszczoteczka medyczna o wadze zaledwie 0,16 g.

Z kolei hybrydową wtryskarkę szybkobieżną El-Exis będzie można zobaczyć w gnieździe produkcyjno-montażowym w technologii zdobienia IML. Na maszynie o sile zwarcia 2000 kN co 7 sekund produkowane będą dwa opakowania spożywcze z etykietą i zintegrowanym uchwytem.

Na tym jednak nie koniec targowych atrakcji na stoisku Demag-Sumitomo.

Oto bowiem w równie całkowicie zautomatyzowany sposób wtryskarka Systec 350 wyprodukuje pokrywy do laptopów w technologii IMD. Panujący w tej dziedzinie trend idący w kierunku wielkopowierzchniowych zastosowań technologii IMD niesie ze sobą szczególnie wysokie wymagania w stosunku do jakości, porównywalne do tych w sektorze motoryzacyjnym. Zintegrowany moduł laminarnego przepływu powietrza oraz obsługa za pomocą sześcioosiowego robota zapewniają odpowiednie warunki czystości w tej komórce produkcyjnej.

Czytaj więcej: Wtryskarki 442 Targi 792

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83