Superfos certyfikowany

Superfos certyfikowany
Zakład produkujący opakowania z tworzyw sztucznych otrzymał prestiżowy certyfikat.

Firma Superfos poinformowała właśnie, że jej działający już od sześciu lat zakład produkcyjny, zlokalizowany w kujawsko – pomorskim Lubieniu, uzyskał certyfikat zgodności ISO 14001 w zakresie zarządzania środowiskowego.

- Troska o środowisko naturalne stanowi jeden z priorytetów określonych przez RPC Superfos w zakresie zarządzania naszymi zakładami produkcyjnymi. Certyfikat jest świadectwem, że nasze systemy zarządzania zakładem są odpowiedzialne pod kątem względu na ochronę środowiska – tłumaczą przedstawiciele firmy.

- Zarówno my, jak i nasi klienci jesteśmy wyczuleni na potrzebę maksymalnego ograniczania wpływu działalności gospodarczej na środowisko naturalne we wszystkich ogniwach łańcucha dostaw. Na przykład, cel ograniczania śladu węglowego spełniamy oferując innowatorskie rozwiązania produktów, ponieważ kształt opakowania ma duże znaczenie dla logistyki i transportu. Ponadto, staramy się utylizować energię cieplną, ograniczać zużycie nośników energii i wykorzystywać surowce z odzysku postkonsumenckiego – mówi Tomasz Przygodzki, dyrektor zakładu w Lubieniu.

Jednymi z opakowań produkowanych w zakładzie są pojemniki z serii Paintainer, m.in. do farb. Cechują się prostymi Ściankami i pierwotnie był opracowany jako alternatywa dla metalowych pojemników. W porównaniu z nimi jest odporny na wgniecenia, nie ulega korozji, waży mniej.

Czytaj więcej: Jakość 54 Opakowania 1103