Suszarka Metrolux firmy Motan

Suszarka Metrolux firmy Motan
W ofercie niemieckiego koncernu Motan, czołowego europejskiego producenta urządzeń peryferyjnych, którego wyłącznym przedstawicielem w Polsce jest wrocławska firma Plast Line, pojawiła się nowa suszarka na suche powietrze METROLUX. Jest ona jednym z urządzeń z serii smart.

METROLUX 50 i 80, czyli nowa linia urządzeń firmy Motan, z którymi na naszym rynku można zapoznać się za sprawą spółki Plast Line, to system małego suszenia z możliwością podłączenia do trzech lei suszących, a także zintegrowany system zasysający do standardowych potrzeb przeznaczony od jednej do trzech maszyn przerabiających.

Jak zapewnia producent, dzięki elastycznemu wykorzystaniu materiału oraz specyficznym rozwiązaniom tego typu kompaktowe urządzenia sa w stanie zaspokoić potrzeby rozmaitych grupy przetwórców tworzyw sztucznych.

Pojemność lei suszących dla METROLUX 50 wynosi 15-150 litrów, z kolei dla METROLUX 80 jest to 60-250 litrów. Wydajność sięga 50 80 metrów sześciennych na godzinę.

Metrolux, nowość firmy Motan

Warto koniecznie wiedzieć, że w suszarce jest zintegrowana trójfazowa dmuchawa z filtrem centralnym, dopasowana do wydajności materiału i dostępna w dwóch wielkościach mocy. Opcjonalnie można także wbudować zawór ssący w skrzynce odsysającej leja suszącego. Oznacza to, że podczas przerwy w podawaniu żaden wysuszony materiał nie zalega w strumieniu powietrza.

Seria METROLUX jest sterowana poprzez zamontowany w suszarce oraz umieszczony w wychylnej obudowie ekran dotykowy, dzięki któremu odbywa się obsługa procesu suszenia i podawania.

Zarządzanie recepturami, DryingOrganizer i sterowanie punktu rosy dbają o ochronę materiału i produktywne efekty suszenia. Temu służy również energooptymalne sterowanie regenerujące, które dopasowuje okres regeneracji każdorazowego ładunku wody łoża osuszacza.

Zarządzanie recepturami przy METROLUX jest chronione hasłem dostępu. Na panelu obsługi, dowolnie wybranymi recepturami można wprowadzić wszystkie ważne parametry suszenia. Zintegrowane sterowanie punktu rosy gwarantuje, że punkt rosy powietrza procesowego nigdy nie przekroczy przewidzianej wartości minimalnej.


Urządzenia peryferyjne niezbędne do przetwórstwa
 

Urządzenia peryferyjne niezbędne do przetwórstwa tworzyw sztucznych: dozowniki, podajniki, suszarki, młyny, manipulatory, termoregulatory, transportery taśmowe

Polska, 51-180 Wrocław, Kominiarska 42