Suszarka Metrolux firmy Motan


DryingOrganizer przestrzega nieprzerwanej wydajności każdego leja suszącego. Jeśli na skutek aktualnej małej wydajności granulat do suszenia przebywa w leju dłużej niż jest to przewidziane, wówczas automatycznie temperatura suszenia obniża się do odpowiedniej wartości. Proces suszenia zostaje następnie spowolniony i dopasowany do wydajności.

- Zapobiegamy przesuszeniu i termicznemu uszkodzenia surowca. Przy
przerwach w produkcji temperatura suszenia zostaje w pełni automatycznie przywrócona na bezpieczną wartość Stanby - zapewniają przedstawiciele firmy Motan.

DryingOrganizer rozpoznaje także, czy wydajność procesu nie jest zbyt duża oraz alarmuje, gdy zostaje przekroczony zadany czas suszenia. Gdy dojdzie do takiej sytuacji, wtedy odpowiedni meldunek alarmowy wskazuje obsługującemu powstałe zagrożenie. METROLUX, jako mały system suszenia i podawania, stanowi samowystarczalnie pracujące urządzenie, przy którym podajniki na maszynie przerabiającej mogą być sterowane poprzez system CANBus.

- METROLUX pozwala się połączyć w Motan CONTROLnet dzięki seryjnie wyposażonemu interfejsowi ETHERNET. W ten sposób może być ono również obsługiwany przez inne panele WEB w sieci lub przez Motan PC LINKnet-system w Internecie - dowiadujemy się ze strony niemieckiego producenta.

Po raz pierwszy omawiany Metrolux został zaprezentowany szerszej publiczności jesienią ubiegłego roku podczas 17 Międzynarodowych Targów Tworzyw Sztucznych i Kauczuku K 2007, które odbyły się w Düsseldorfie.

Niemiecki Motan jest renomowanym producentem i dostawcą urządzeń pomocnych w suszeniu granulatu. W swojej ofercie posiada m.in. podajniki i suszarki. Dla przykładu jego podajniki osiągają wydajność, dochodzącą nawet do 1000 kg na godzinę. Są w stanie wykonywać swoją pracę jako jednostki pojedyncze z własną dmuchawą lub w systemach centralnych, gdy są zasilane jedną linią podciśnienia. W każdym kraju niemiecki koncern ma jedną firmę, z którą ściśle współpracuje. U nas jest to wrocławski Plast Line. Wzajemna współpraca obydwu firm trwa już ponad sześć lat.

Plast Line, oprócz kooperacji z Motanem, jest też wyłącznym przedstawicielem w Polsce innych wiodących niemieckich firm z branży tworzyw sztucznych. Reprezentuje również takie marki jak Getecha i Regloplas.


Urządzenia peryferyjne niezbędne do przetwórstwa tworzyw sztucznych: dozowniki, podajniki, suszarki
 

Urządzenia peryferyjne niezbędne do przetwórstwa tworzyw sztucznych: dozowniki, podajniki, suszarki, młyny, manipulatory, termoregulatory, transportery taśmowe

Polska, 51-180 Wrocław, Kominiarska 42