Suwary i Lotos Oil mają umowę na 6,4 mln zł

Suwary i Lotos Oil mają umowę na 6,4 mln zł
Grupa Kapitałowa Suwary, będąca producentem opakowań z tworzyw sztucznych, przedłużyła współpracę z firmą Lotos Oil w zakresie dostawy dużych opakowań.

Podpisane w lipcu 2009 r. dwa kontrakty pomiędzy wymienionymi podmiotami gwarantowały Lotosowi zaopatrzenie w opakowania o pojemności 20 litrów i 30 litrów przez 30 miesięcy. Najnowsze aneksy przedłużają te umowy do połowy przyszłego roku. Po ich podpisaniu, szacowana suma wartości obydwu umów przekroczy wartość 6,4 mln zł.

Są to znaczące ilości, ale Suwary są już przygotowane na zwiększenie produkcji dużych opakowań dzięki nowej inwestycji polegającej na uruchomieniu linii produkcyjnej do produkcji opakowań wielowarstwowych o pojemności do 30 litrów. Jednocześnie z opakowaniami o dużych pojemnościach, Grupa Suwary, na podstawie wygranego przetargu, dostarcza do Lotos Oil również opakowania o innych pojemnościach.

- Cieszy mnie kontynuacja współpracy z jednym z bardziej znaczących producentów olejów silnikowych w Polsce. Istotny jest tu fakt długookresowej współpracy z Lotos Oil, która jest możliwa dzięki zapewnieniu ciągłości dostaw. Nie bez znaczenia jest również fakt, że w trakcie współpracy bez problemów udało nam się dostosować konstrukcję opakowań do wymagań i potrzeb odbiorcy. Zgodnie z ogłoszoną strategią, wskazującą na osiągnięcie czterokrotnego wzrostu EBITDA do 2016 r., od początku 2011 r. konsekwentnie realizujemy założenia Strategii Grupy Suwary. A kontynuacja kontraktów z Lotos Oil pozwala nam przybliżyć się do tego celu - powiedział Walter Kuskowski, prezes zarządu Suwary.

Czytaj więcej: Umowy 120 Opakowania 1103