Suwary inwestują na koniec roku

Suwary inwestują na koniec roku
Firma Suwary kontynuują program inwestycyjny, wprowadzają na rynek nowe produkty i zwiększają swoją wydajność.

Suwary, czyli czołowy krajowy producent opakowań z tworzyw sztucznych, uruchomiły produkcję nowych produktów, z zastosowaniem nowoczesnych technologii. W ubiegłym roku podpisały umowę z Centrum Obsługi Przedsiębiorcy na dofinansowanie zakupu linii produkcyjnej do produkcji opakowań wielowarstwowych o pojemności do 30 l. Teraz tę umowę firma mogła wreszcie zdyskontować. Równolegle rozpoczęła prace nad wdrożeniem zmodyfikowanej zakrętki bezpiecznej poprzez uruchomienie projektu gniazda produkcyjnego.

Dzięki uruchomieniu nowej linii produkcyjnej do wytwarzania opakowań wielowarstwowych o pojemności do 30 l zostanie wprowadzony na polski rynek nowy, innowacyjny produkt. Nowa technologia umożliwia bowiem produkcję trójwarstwowych kanistrów z możliwością znacznego wykorzystania w warstwie środkowej surowca pochodzącego z recyklingu. W warstwie zewnętrznej i wewnętrznej opakowania możliwe jest zastosowanie materiałów zgodnie z ich przeznaczeniem m. in. do zastosowań specjalnych.

Zakupiona linia produkcyjna jest linią energooszczędną dzięki zastosowaniu odpowiednich serwonapędów. Ponadto jest ona wyposażona w najnowszej generacji formy rozdmuchowe posiadające tzw. system extreme cooling, który znacząco przyspiesza cykl produkcyjny. Linia jest w pełni wyposażona we wszystkie niezbędne urządzenia peryferyjne, łącznie z możliwością dwustronnego etykietowania.

Nowa inwestycja pozwoli Suwarom na zwiększenie udziału w rynku opakowań 20 l i 30 l o blisko jedną piątą. Dzięki nowemu uruchomieniu firma uzyskała możliwość sprzedaży prowadzonej do odbiorców z branży ogrodniczej i motoryzacyjnej.

Zakup wyposażonych w serwonapędy maszyn do produkcji zakrętki pozwolił również na znaczne obniżenie zużycia energii elektrycznej. Jednocześnie, z uwagi na całkowite zautomatyzowanie montażu zakrętki, znacząco zwiększona zostanie wydajność. Szacuje się wzrost sprzedaży zakrętek o 25 proc.