Suwary wchodzą dynamicznie w branżę opakowań PET

Suwary wchodzą dynamicznie w branżę opakowań PET
Firma Suwary wzmacnia swoją obecność na polskim rynku opakowań PET. Ma w planach bycie krajowym liderem tego segmentu. Pierwsze kroki zostały właśnie poczynione.

Firma Suwary, wiodący krajowy producent opakowań z tworzyw sztucznych, zakupiła właśnie od spółki Unipet wszystkie aktywa produkcyjne, czyli maszyny, urządzenia i formy do produkcji butelek PET. Tym samym notowana na giełdzie firma rozszerza swoje dotychczasowe moce produkcyjne. Zakupione linie produkcyjne opakowań PET będą uruchomiane już za kilkanaście dni, tak aby produkcja na dobre wystartowała jeszcze w tym roku. Dokonana transakcja oznacza zdynamizowanie obecności Suwary S.A. na perspektywicznym rynku produkcji butelek PET w Polsce.

Suwary zamierzają skupić się na produkcji specjalnych opakowań z tworzyw sztucznych, czyli przeznaczonych dla przemysłu mleczarskiego, do sprzedaży soków i napojów bez konserwantów, przypraw, piwa, chemii gospodarczej, kosmetyków i artykułów toaletowych, które charakteryzują się wyższymi marżami. Zakup aktywów produkcyjnych Unipet jest pierwszym etapem dalszego rozwoju produkcji tych opakowań w spółce. Następne etapy to zakup nowych maszyn o wyższym zaawansowaniu technicznym, zarówno urządzeń do produkcji butelek jak i produkcji preform. Wartość całego programu inwestycyjnego związanego z butelkami PET wyniesie w ciągu 12 miesięcy około 4,5 mln zł.

Efektem programu inwestycyjnego będzie potrojenie dotychczasowej sprzedaży opakowań PET spółki w ciągu najbliższych dwóch lat.