System poprawy jakości pakowanych pionowo produktów

System poprawy jakości pakowanych pionowo produktów
Firma Metler Toledo wprowadza na polski rynek zoptymalizowany system do wykrywania metali na liniach produkcyjnych do systemów pakowania pionowego produktów spożywczych.

Nowy wykrywacz metali Mettler Toledo Safeline z serii ST umożliwia producentom żywności zapewnienie jakości pakowanych pionowo produktów. Seria została zaprojektowana specjalnie do kontroli swobodnie spadających produktów w ramach systemów pakowania pionowego i pakowania VFFS, czyli formowania, napełniania i zamykania. Umożliwia też lepszą ochronę przed zanieczyszczeniem za sprawą zwiększonej czułości wykrywania. Nowe wykrywacze wyposażono też w zaawansowaną głowicę wykrywającą o nowej geometrii, co pozwoliło uzyskać poziomy czułości wykrywania o 30 proc. wyższe od typowych dla środowisk produkcji żywności.

System umożliwia kontrolę swobodnie spadających produktów spożywczych, takich jak przekąski, płatki, wyroby cukiernicze, produkty spożywcze poddawane indywidualnemu szybkiemu zamrażaniu, a także innych produktów pakowanych w ramach operacji pionowego formowania, napełniania i zamykania (VFFS) torebek. Wykrywacz metali jest wyposażony w technologię zerowej strefy bezmetalowej (ZMFZ), która umożliwia umieszczenie metalowych konstrukcji i podzespołów bardzo blisko wykrywacza bez generowania zakłóceń. Dzięki temu można go zainstalować w ograniczonej przestrzeni między wagą wielogłowicową a maszyną formującą, napełniającą i zamykającą opakowania. Zastosowana technologia pozwala na dokładne wykrywanie przy najbardziej efektywnym wykorzystaniu przestrzeni.

System poprawy jakości pakowanych pionowo produktów


- Wykrywacz z serii ST stanowi nieodzowne wyposażenie dla przetwórców żywności korzystających z systemów pakowania pionowego, gdyż umożliwia zapewnienie bezpieczeństwa i jakości produktu. Połączyliśmy naszą wiedzę i doświadczenie w zakresie żywności z technologią ZMFZ i najbardziej zaawansowanymi technikami wykrywania - powiedział David Barber, kierownik ds. produktów w Mettler Toledo Safeline.

Wykrywacz z serii ST używa nowego algorytmu programowego, który zwiększa czułość wykrywania do nieosiągalnego wcześniej poziomu. Wyższą dokładność osiągnięto dzięki ograniczeniu wpływu otoczenia i zminimalizowaniu wpływu produktu - sygnału emitowanego przez produkt podczas kontroli - w celu zapewnienia lepszej ochrony przed zanieczyszczeniem. Dzięki urządzeniu można zapewnić jakość produktów i zgodność z wymaganiami związanymi z bezpieczeństwem żywności, gdyż system odpowiada potrzebom branżowych audytów zarządzania ryzykiem bezpieczeństwa żywności oraz normom HACCP. Gwarantuje ono ponadto pełną identyfikowalność i jest wyposażone w funkcję monitorowania stanu, która ostrzega o potencjalnie niekorzystnych zdarzeniach mogących doprowadzić do awarii systemu wykrywania na długo przed faktyczną potrzebą zatrzymania procesu produkcyjnego w celu rozwiązania problemu. Problem można usunąć przy okazji najbliższej przerwy w procesie produkcyjnym bez konieczności nieplanowanego zatrzymywania procesu i generowania przestoju w produkcji.

Czytaj więcej: Maszyny 481 żywność 45

brak
 

Firma jest dostawcą systemów do wykrywania zanieczyszczeń w opakowaniach

Polska