Tacki Naturalbox

Tacki Naturalbox
Naturalbox, to nowe całkowicie kompostowalne opakowanie wykonane z kwasu PLA. PLA jest surowcem do produkcji biodegradowalnych tworzyw i stanowi alternatywę dla tworzyw ropopochodnych.

Naturalbox jest nowym osiągnięciem europejskich laboratoriów, które skupiały się na stworzeniu pojemnika, który byłby jak najbardziej przyjazny dla środowiska. W efekcie tych prac powstały tacki, które z powodzeniem można stosować do pakowania mięsa, sera, ryb, warzyw, owoców, produktów delikatesowych. Opakowania są też atrakcyjnym wyrobem pod kątem możliwości prezentacji produktu.

Wyróżnia je duża wytrzymałość mechaniczna, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w typowych liniach do pakowania w folię stretch oraz z folię okrywową PLA. tacki Naturalbox

Ponieważ opakowanie zostało wytworzone z PLA, więc cechuje się lepszymi zdolnościami w zakresie absorpcji płynów. Pojemniki Naturalbox zostały stworzone z surowców pochodzących z odnawialnych źródeł. To oznacza, że po ich użyciu są one następnie całkowicie biodegradowalne i ulegają rozkładowi na dwutlenek węgla i wodę. Naturalbox dostarczane są w biodegradowalnych opakowaniach zbiorczych, które zostały zaprojektowane tak aby uzyskać oszczędność w objętości. Dzięki temu zajmują o 30 proc. mniej miejsca niż standardowe, co przekłada się na niższe koszty transportu i magazynowania.