Targi Fakuma bardziej międzynarodowe niż dotychczas

Targi Fakuma bardziej międzynarodowe…
W dn. 13-17 października miejscowość Friedrichshafen nad Jeziorem Bodeńskim, słynąca niegdyś z fabryki zeppelinów, zamieni się w stolicę światowej branży tworzyw sztucznych. Podczas odbywających się po raz 24. targów Fakuma swoją ofertę zaprezentują zarówno czołowe firmy światowe, jak i spółki działające na lokalnym, niemieckim rynku. Jak podają organizatorzy, powierzchnia targowa jest w pełni zajęta i można się spodziewać w tym roku rekordowej frekwencji - według szacunków do Friedrichshafen przyjedzie ok. 46 tys. gości z ponad 100 krajów.

Targi Fakuma uważane są za najważniejsze europejskie targi w zakresie prezentacji technologii wtrysku, wytłaczania i termoformowania. Jest to wydarzenie mocno nastawione odbiorców owych technologii, podczas gdy inne czołowe europejskie imprezy są nastawione bardziej na prezentację nowości tworzywowych.

Podczas targów swoją ofertę zaproponują producenci i dystrybutorzy z 35 uprzemysłowionych krajów świata. Ważnym aspektem prezentowanych nowości jest to, iż są one możliwe do wdrożenia od zaraz - wychodząc naprzeciw konkretnym potrzebom dostawcy chcą zaoferować rozwiązania, które są blisko rynku.

Podczas bieżącej edycji Fakumy widoczny jest rosnący udział firm zagranicznych. Tradycyjnie najliczniej reprezentowany jest przemysł niemiecki (925 firm), następne w kolejności są Włochy (102 firmy) i Szwajcaria (97 firm). Na dalszych miejscach plasuje się Austria (63 firmy), Francja (43), Chiny (41), Portugalia (27), Holandia (25), Czechy (20) i Turcja (17). Swoją ofertę zaprezentują także trzy firmy z Polski: Fado Sp. z o.o. (B5-5211), FHU Atus Leszek Barnaś (FO-17) oraz I.T.I. Poland Sp. z o.o. (A5-5210).

Na targach obecna będzie również redakcja wortalu Plastech.pl. Będziemy rejestrować dla Państwa najnowsze osiągnięcia w zakresie technologii przetwórstwa tworzyw.