Technologia do pakowania żywności Sealed Air Cryovac

Technologia do pakowania żywności Sealed Air Cryovac
Firma Sealed Air Cryovac wprowadziła nową technologię do pakowania płynnej i półpłynnej żywności o wysokiej kwasowości.

Opracowana przez ten międzynarodowy koncern metoda o nazwie Cryovac Flavour Mark Aseptic stanowi alternatywę dla bardzo popularnej w tej chwili technologii Bag-in-Box i zapewnia branży gastronomicznej opakowanie elastyczne o pojemności od 2 do 5 litrów. Rozwiązanie nadaje się do pakowania produktów o wysokiej kwasowości.

Folia CryovacFlavour Mark Aseptic FMA855 przeznaczona jest do aseptyczego pakowania produktów w technologii pionowej FFS (form-fill-seal). Jest to folia o wysokich właściwościach barierowych, w pełni koekstrudowana, gwarantująca wyjątkowo hermetyczne zgrzewy i stabilność kształtu opakowania. Charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, w tym przebicie i przetarcie. Została zaprojektowana specjalnie do pracy na maszynach pakujących Cryovac FM Antares.

Firma Sealed Air Cryovac na targach Polagra w Poznaniu

Jeśli chodzi o wspomnianą maszynę, to jest ona w pełni zautomatyzowana i przeznaczona do pakowania w systemie pionowym form-fill-seal. Odpowiada za pakowanie aseptyczne i umożliwia produkcję aseptycznych woreczków w kształcie poduszki, w 100 proc. wypełnionych produktem, a więc bez zbędnej przestrzeni wewnątrz opakowania.

Maszyna ta produkuje woreczki typu pouch z trzema bardzo wąskimi zgrzewami na brzegach, o pojemności od 2 do 5kg. Osiąga prędkość pakowania dochodząca do 30 paczek na minutę. Jest ot możliwe dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii zgrzewania multi-rib. Kontrolowana jest za pomocą systemu PLC. Posiada także automatyczne urządzenie łączące folie oraz urządzenie do sterylizacji maszyny i opakowań.

- System pakowania Cryovac Flavour Mark Aseptic oferuje liczne korzyści dla operatorów gastronomicznych, którzy oczekują więkśzej elastyczności i łatwego użytkowania. Te korzyści to choćby w pełni zachowany smak oraz okres trwałości do 24 miesięcy, duża elastyczność procesu pakowania oraz możliwość szybkiej zmiany formatu, wysoka wydajność linii pakującej - do 6000 l/godz. w przypadku sosu pomidorowego zawierającego cząsteczki o średnicy 25 mm, pakowanego w woreczki 5 l - tłumaczą przedstawiciele firmy Sealed Air Cryovac.

Czytaj więcej: Opakowania 1108 Maszyny 481

brak
 

Cryovac, folia bąbelkowa, folia pęcherzykowa, folie, folie barierowe, folie termokurczliwe, food packaging, industrial packaging, instapak, koperty ochronne, maszyny, materiały opakowaniowe

Polska