Technologia kostkowa firmy Ferromatik Milacron

Technologia kostkowa firmy Ferromatik Milacron
Firma Ferromatik Milacron opracowała technologię przetwórstwa obrotowo-piętrową. Dla obrotów o 180 st. w zależności od wagi formy uzyskuje się czas obrotu rzędu 1 do 1,6 sek.

W klasycznej metodzie wielokomponentowej wykorzystywane są najczęściej stoły obrotowe. Pierwsze wtryśnięte detale transportowane są do następnej stacji fazą obrotu wzdłuż podłużnej osi maszyny. Montaż takiego stołu obrotowego wymaga dodatkowo większych odległości między kolumnami, a tym samym zakup wtryskarki o większej sile zwarcia.

Przebieg nowego procesu polega na tym, że przemieszczanie detali wtryśniętych jako pierwsze odbywa się za pomocą obrotu środkowego bloku formy. Poprzez znormalizowanie jednostki obrotowej, jak w przypadku stołów obrotowych istnieje możliwość instalowania różnych form. Jednostka obrotu składa się z dwóch części. Podczas gdy dolna część podparta jest na stole maszyny, górna część pozycjonuje się bezpośrednio na kolumnach. Sam blok natomiast montowany zostaję między nimi i podparty jest na stole maszyny. Napęd jednostki obrotowej znajduje się z reguły w dolnej części i może być zasilany hydraulicznie lub w pełni elektrycznie.

Jeśli chodzi o zalety, to technologia piętrowa oferuje zwiększenie wydajności formy poprzez podwojenie jej krotności, przy tej samej sile zwarcia, lub taką samą krotność formy przy o połowę zmniejszonej sile zwarcia. Technologia kostkowa przy obrotach 90 st. daje możliwość wykonywania dodatkowych operacji w porównaniu z konwencjonalną metodą stołu obrotowego. Do operacji takich można zaliczyć np. technikę etykietowania w formie IML, prace montażowe lub rdzenie hydrauliczne. A wszystko to odbywa się podczas pełnego cyklu maszyny.
Forum

Takakanta

Program ERP do produkcji z wtryskiem - czego używacie? 2018-05-23

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Reportaże