Terroryści pokrzyżowali plany recyklerom

Terroryści pokrzyżowali plany recyklerom
W dn. 25-26 listopada w Brukseli odbyć się miało wydarzenie pod nazwą Plastics Recycling Show 2015 - wystawa i konferencja poświęcone branży recyklingu tworzyw sztucznych. Jednak ze względu na ogłoszony przez władze alarm związany z zagrożeniem ze strony terrorystów związanych z ekstremistycznymi ugrupowaniami muzułmańskimi wydarzenie zostało odwołane przez organizatora, firmę Crain Communications.

Zgodnie z wcześniejszymi planami zgromadzenie ogólne członków Plastics Recyclers Europe odbędzie się w biurach stowarzyszenia, ponadto dla uczestników spotkania zostanie zorganizowane webinarium.

Konferencja i wystawa Plastics Recycling Show w swoich celach wpisuje się w strategię zmniejszenia ilości tworzyw sztucznych trafiających na europejskie składowiska odpadów. Wśród uczestników wydarzenia miały się znaleźć czołowe osobistości europejskiego sektora tworzyw sztucznych i recyklingu. Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo, bowiem to właśnie Bruksela stanowi centrum unijnego prawodawstwa.

Według najnowszego komunikatu władz belgijskich nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w stolicy Belgii będą obowiązywać przynajmniej do końca przyszłego tygodnia.