ThermProtect - koncentraty stabilizujące do rPET

ThermProtect - koncentraty…

Ampacet, światowy lider w zakresie produkcji koncentratów, wprowadził na rynek ThermProtect PET, serię koncentratów stabilizujących przeznaczonych do rPET, które zmniejszają żółknięcie spowodowane degradacją termiczną polimeru, umożliwiając przetwórcom zwiększenie zawartości PET pochodzącego z recyklingu w pierwotnym materiale bez pogorszenia estetyki i właściwości produktu.

ThermProtect PET uzupełnia serię produktów R3 Sustainable Solutions firmy Ampacet, nieustannie poszerzającej się oferty innowacyjnych koncentratów opracowywanych w celu wspierania inicjatyw gospodarki o obiegu zamkniętym, przynoszących korzyści klientom, branży oraz planecie.

Politereftalan etylenu (PET), najpowszechniejszy termoplastyczny materiał na świecie, jest szeroko stosowany do produkcji tac i pojemników do pakowania żywności i napojów, a także w produktach gospodarstwa domowego, wyrobach medycznych i kosmetykach. Ponadto politereftalan etylenu jest najczęściej poddawanym recyklingowi materiałem opakowaniowym w Europie.

thermprotect-2

Ponieważ PET w pełni nadaje się do recyklingu, zgromadzone butelki lub tace można łatwo ponownie przetworzyć na nowe butelki i pojemniki PET lub opakowania formowane termicznie w zamkniętych cyklach produkcyjnych. PET można ponownie roztapiać tak często, jak jest to wymagane i wprowadzać do pierwotnego polimeru. Jednakże wielokrotne podgrzewanie przetworzonego PET powoduje jego degradację termiczną, wpływając na lepkość materiału i prowadząc do jego żółknięcia, co wpływa na estetykę i właściwości opakowania. Wprowadzenie na rynek stabilizatorów ThermProtectTM PET umożliwia zwiększone wykorzystanie materiału PET poddanego recyklingowi bez pogarszania wyglądu i jakości produktu.

Stabilizatory z serii ThermProtectTM PET firmy Ampacet nadają się do stosowania w procesach formowania wtryskowego z rozdmuchem (ISBM), a także w procesach wtrysku oraz wytłaczania i termoformowania. Aby uzyskać więcej informacji o stabilizatorach z serii ThermProtectTM firmy Ampacet, prosimy o kontakt pod adresem: marketing.europe@ampacet.com

thermprotect-1