Transportowanie materiału w przemyśle medycznym


Zmieszania granulatów tworzyw sztucznych różnych ładunków daje się uniknąć poprzez odpowiednie planowanie wielkości silosa. Funkcja sterowania o nazwie "selektywna preselekcja materiału" nie dopuszcza do podawania błędnego materiału. Dodatkowo przy centralnej suszarce filtr Hepa zapobiega zanieczyszczeniu materiału. Rozpoczyna się ono pomiędzy ogrzewaniem procesu i lejem i wyłapuje drobne cząsteczki.

Sytuację niedosuszenia względnie przesuszenia materiału uniemożliwia
wydajność sterowana przez DryingOrganizer autorstwa firmy Motan. Dba on o optymalne doprowadzenie energii, rozpoznaje przerwy produkcji i zawraca temperaturę suszenia do bezpiecznej wartości Standby. Opracowana przez Motana technologia ETA-process pozwala, dzięki odzyskiwaniu ciepła, oszczędzić aż do 40 proc. energii.

Dla odpylania w podajnikach stosowane są z kolei filtry siatkowe z szerokością
oczek 1200 mikronów. Dla wyrównania ciśnienia przy zaworze próżniowym jak też przy wszystkich miejscach zasysania są zamontowane filtry Hepa, które zapobiegają kontaminacji podawanego tworzywa. Tworzenie się pyłu zostaje tym samym ograniczone dzięki prędkości podawania wyraźnie mniejszej niż 20 m/sek.

Niemiecki Motan jest renomowanym producentem i dostawcą urządzeń pomocnych w suszeniu granulatu. W swojej ofercie posiada m.in. podajniki i suszarki. Dla przykładu jego podajniki osiągają wydajność, dochodzącą nawet do 1000 kg na godzinę. Są w stanie wykonywać swoją pracę jako jednostki pojedyncze z własną dmuchawą lub w systemach centralnych, gdy są zasilane jedną linią podciśnienia. W każdym kraju niemiecki koncern ma jedną firmę, z którą ściśle współpracuje. U nas jest to wrocławski Plast Line. Wzajemna współpraca obydwu firm trwa już ponad sześć lat.

Plast Line, oprócz kooperacji z Motanem, jest też wyłącznym przedstawicielem w Polsce innych wiodących niemieckich firm z branży tworzyw sztucznych. Reprezentuje również takie marki jak Getecha i Regloplas.

Czytaj więcej: Urządzenia peryferyjne 98

Urządzenia peryferyjne niezbędne do przetwórstwa tworzyw sztucznych: dozowniki, podajniki, suszarki
 

Urządzenia peryferyjne niezbędne do przetwórstwa tworzyw sztucznych: dozowniki, podajniki, suszarki, młyny, manipulatory, termoregulatory, transportery taśmowe

Polska, 51-180 Wrocław, Kominiarska 42